Прокуратура наважилась на ексгумацію Чорновола

Про рішення провести вже незабаром експертизу тіла лідера Народного руху України В‘ячеслава Чорновола генеральний прокурор Віктор Пшонка сказав у п‘ятницю в телевізійному шоу "Велика політика".

Копирайт изображения Ukrinform
Image caption В.Чорновіл похований на Байковому цвинтарі у Києві

"Ми впритул підійшли до ексгумації. Буде призначена нова комісійна експертиза", - сказав генпрокурор. Він також повідомив, що донедавна справа про вбивство В‘ячеслава Чорновола перебувала на розслідуванні в Міністерстві внутрішніх справ, але зараз передана прокуратурі Києва.

Лідер Народного руху В‘ячеслав Чорновіл загинув у березні 1999 року, за півроку до президентських виборів. Він повертався вночі додому з південних областей України, коли його авто вдарилося в великий вантажний автомобіль, що розвертався на трасі неподалік Києва. Офіційною причиною загибелі політика та його водія слідство назвало нещасний випадок.

Упродовж понад 10 років, які минули відтоді, політичні однодумці Чорновола, а також його син Тарас не раз висловлювали припущення, що автокатастрофа на шляху лідера Руху сталася не випадково, а була підлаштована. Не виключали також, що вже після аварії скаліченого політика та його водія добивали кастетами невідомі.

Багато хто досі вважає, що в 1999 році лідер НРУ, висунутий тією політичною силою кандидатом у президенти, міг стати поважним конкурентом для інших претендентів на високу посаду, і зокрема, для тодішнього президента Леоніда Кучми, який вирішив обиратися на другий термін.

Дискусія довкола необхідності нових досліджень тіла загиблого політика триває не перший рік. Влітку 2009 року син В‘ячеслава Чорновола Тарас (на той час депутат парламенту від Партії регіонів), дав дозвіл на ексгумацію тіла батька.

Те рішення він назвав непростим для себе, однак пояснив його прагненням встановити об‘єктивні обставини загибелі політика.

Щоправда, згодом він призупинив дію свого дозволу через розголошення генпрокуратурою тієї інформації.

У листопаді 2010 року Тарас Чорновіл дав прокуратурі письмову згоду на ексгумацію тіла батька з умовою, що її проведуть після президентських виборів 2010 року. Причина такого рішення – намагання запобігти використанню тієї події політиками у своїх інтересах.