Блаттер - єдиний кандидат на президента ФІФА

Президент ФІФА Зепп Блаттер Копирайт изображения AFP
Image caption Президент ФІФА Зепп Блаттер на прес-конференції в Цюріху, травень 2011

Вибори президента ФІФА відбудуться цього тижня попри корупційну кризу всередині організації, найгіршу за всю її історію.

Результат виборів скоріш за все, буде формальністю, оскільки єдиним кандидатом залишився нинішній президент ФІФА 75-річний Зепп Блаттер зі Швейцарії.

Головний опонент пана Блаттера, голова азійської футбольної конфедерації Мохамед бін Хамам, а також віце-президент ФІФА Джек Уорнер були відсторонені від футбольної діяльності після того, як на їхню адресу пролунали звинувачення у хабарництві.

Комітет з етики організації вирішив провести повномасштабне розслідування, хоча він поки і не зміг зробити остаточних висновків щодо їхньої вини.

Обидва футбольних функціонери заперечують свою причетність до корупції.

Зепп Блаттер залишився без конкурентів

Комітет з етики ФІФА вирішив не починати розслідування щодо Зеппа Блаттера, вважаючи, що він не порушував ніяких норм.

Раніше пан Хамам звинуватив його у тому, що він начебто не зміг довести його причетність до хабарництва.

Бін Хамам був донедавнього суперником пан Блаттера у боротьбі за крісло президента ФІФА, а Джек Уорнер, як вважають футбольні аналітики, є однією з найвпливовіших осіб у світовому футболі.

Водночас ФІФА вважає, що поки вина пана Хамама і пана Уорнера не доведена, обидва чільники вважаються невинними.

Звинувачення, які стали причиною скандалу, торкаються зібрання Футбольного союзу країн Карибського басейну, яке відбулося ще 10 травня в Тринідаді і Тобаго, і було присвячене виборам президента ФІФА.

Як заявив член виконкому організації, американець Чак Блейзер, бін Хамам і Уорнер начебто пропонували численним делегатам від невеликих країн хабарі від 40 тисяч доларів в обмін на підтримку кандидатури пана Хамама на виборах керівника ФІФА.

Катар купив чемпіонат?

Тим часом відсторонений від футбольної діяльності віце-президент ФІФА Джек Уорнер заперечив подібні звинувачення, і висунув свої версії корупції у ФІФА.

Associated Press цитує слова пана Уорнера, який, зокрема, твердить, що генсек ФІФА Жером Вальке сказав йому, що Катар купив право на проведення Чемпіонату світу з футболу 2022 року.