На Донеччині - підозра на холеру

Три випадки захворювання з симптомами холери, зареєстрували у двох районах міста Маріуполь, розташованого на березі Азовського моря.

Копирайт изображения PA
Image caption МНС називає рибу серед імовірних джерел зараження

За повідомленням санітарно-епідеміологічно служби Донецької області, хворі середнього ступеня тяжкості, віком 55 років і старші, госпіталізовані до інфекційного відділення маріупольської міської лікарні №4 і отримують необхідне лікування.

"У даний час їх стан задовільний, лабораторне дослідження клінічного матеріалу від хворих триває" - сказано у повідомленні обласної санепідслужби, яка уточнює, що випадаки захворювання між собою не пов‘язані, тобто, троє людей, госпіталізованих зі схожими симптомами, потрапили до лікарні із різних середовищ.

Міністерство з надзвичайних ситуацій ймовірними джерелами зараження людей називає морську воду та рибу.

"За попередніми даними, захворювання сталося у 2 осіб внаслідок споживання морської риби, в 1 особи внаслідок потрапляння морської води в органи травлення", - сказано у повідомленні МНС.

Копирайт изображения SPL
Image caption Холера зблизька

Санітарні служби, розпочавши дослідження збудника захворювання, водночас провадять профілактичні та протиепідемічні заходи, аби запобігти поширенню інфекції.

"Організовано дворові обходи з метою активного виявлення хворих, медичне спостереження за особами, які цього потребують, проводиться відбір і дослідження матеріалу від людей та з об'єктів навколишнього середовища, в т.ч. питної води, води відкритих водойм і стічних вод, продуктів харчування, риби",- повідомляє обласна санепідстанція.

Крім того, санітарна служба запевняє, що посилено державний санепіднагляд за об'єктами підвищеного епідризику, а саме, за дитячими та оздоровчими установами, структурами водозабезпечення, громадського харчування та ринками.

Холера належить до групи гострих кишкових інфекцій і супроводжується сильною діареєю і різким зневодненням організму. Збудник холери може потрапити в організм людини через рот. Джерелом інфекції можуть бути брудні руки, забруднена вода (і не лише питна, а й ту водоймах для купання), а також неякісні харчі.

Для попередження захворювань лікарі рекомендується не вживати воду із незнайомих джерел, воду для пиття використовувати тільки після кип'ятіння або фасовану, не купувати продукти в невстановлених місцях торгівлі, фрукти, овочі перед вживанням ретельно мити, завжди мити руки перед споживанням їжі і після туалету.

Остання епідемія холери була на території України у 1918 році. Поодинокі випадки були зареєстровані в Одесі в 1970 році та у Криму в 1994-му.

Однак холерний вібріон (збудник холери) виявляють у водоймах найтепліших українських регіонів щоліта.