У Ємені кількість жертв зростає

Ємен Копирайт изображения REUTER
Image caption Акції протесту у місті Тіаз, Ємен

Принаймні 20 людей загинули під час розгону антиурядових виступів в єменському місті Тіаз. Раніше повідомлялося про чотири жертви.

Тисячі прихильників опозиції в Тіазі з січня місяця закликають президента Ємену Алі Абдалу Салеха піти у відставку.

Президент відмовляється це зробити.

Тіаз став одним з перших міст в Ємені, де демонстранти, які були натхнені народними виступами в Тунісі і Єгипті, розпочали акції протестів.

Один з мешканців міста, доктор Абдулкадір аль-Гунаід сказав Бі-Бі-Сі, що сили безпеки відкрили вогонь на головній площі Тіазу.

“Вони атакували, стріляли в людей, спалювали їх намети. А ця площа мала велику сцену, з якої виголошувалися промови, співали пісень, там працювали гучномовці,-” каже доктор аль-Гунаід.

Мешканець Тіазу твердить, що сили безпеки не лише розігнали демонстрантів на майдані, а й знищили всі сліди протестів.

Ще раніше були повідомлення, що урядові сили безпеки атакували демонстрантів зі зброєю, водометами і запалювали їхні табори.

Керівник польового госпіталю у таборі протестувальників Садек аль-Шугаа, якого цитує Аssociated press, сказав що солдати безладно стріляли в натовп.

Також , як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі із посиланням на місцевих жителів, військово-повітряні сили Ємену скидали бомби на групи вояків у південному єменському місті Зінджібар, запідозривши їх у зв’язках з терористичною організацією Аль-Кайда.

За словами місцевих жителів, окрім ударів з повітря, урядові війська ведуть інтенсивний артобстріл міських кварталів.

Деякі військові офіцери, які перейшли на сторону опозиції, припускають, що президент Салех намагається створити хаос в країні.

Антиурядові виступи з вимогою відставки президента Салеха, який перебуває при владі більше 30 років, тривають в Ємені з початку лютого. За час виступів, як повідомляють інформагенції, в країні загинуло кілька сотень людей.

Останнім часом на бік антиурядових сил перейшла низка племінних об’єднань, в тому числі племя хашид, до якого належить і сам президент Салех.

Протиборство, як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі, загрожує перерости у громадянську війну.