Каменування в Криму не було - міліція

Міліція спростувала інформацію про релігійне убивство у Криму, яку поширили деякі ЗМІ, назвавши інцидент першим в Україні випадком каменування.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Сергій Резніков сказав журналістам у вівторок, що жодного релігійного підґрунтя у вбивстві дівчини не було

Начальник кримської міліції Сергій Резніков спростував інформацію про те, що у Совєтському районі автономії радикальні ісламісти вбили 19-річну дівчину, закидавши її камінням.

За його словами, у цьому районі дійсно було скоєно вбивство дівчини, але злочин, який, як каже Сергій Резніков, правоохоронці вже розкрили, носить виключно кримінальний характер.

"Убивство 19-річної дівчини у Совєтському районі - абсолютно стандартний кримінальний злочин. Його скоїв 17-річний студент, убивши свою однокурсницю. Там немає ніякої релігійної чи іншої, пов'язаної з міжнаціональними конфліктами, підоснови", - заявив головний кримський міліціонер.

Він уточнив, що затриманий мав на меті заволодіти особистими речами дівчини. Крім того, Резніков не виключає, що "злочин міг носити сексуальний характер". Інформацію про релігійне убивство напередодні розповсюдили деякі російські засоби масової інформації, які стверджували, що кілька чоловіків - представників радикальних ісламських течій - нібито вбили дівчину за законами Шаріату, тобто мусульманського права. Ці ЗМІ навіть називали імена ймовірних нападників, серед яких був, за їхньою версією, і слов'янин, що прийняв іслам.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілев назвав ті публікації провокацією.

За словами Сергія Резнікова, затриманий відкидає всі звинувачення.

Батько підозрюваного каже, що це міліція змусила його свідчити про себе.