ФІФА закликають відкласти вибори

Штаб-квартира ФІФА у Цюріху Копирайт изображения AFP
Image caption В Англійській асоціації футболу говорять, що нині дуже важкі часи для репутації ФІФА

Футбольні асоціації Англії і Шотландії закликають ФІФА відкласти вибори президента організації, що заплановані на середу, 1 червня.

Представники футбольної асоціації Англії вирішили не брати участь у цьому голосуванні.

Вони закликають відкласти вибори і покращити управління ФІФА з боку незалежних структур чи осіб.

Глава футбольної асоціації Англії Девід Бернштейн твердить, що події останніх днів його ще більше переконали у тому, щоб не брати участь у голосуванні.

"У нас було дві головні причини щодо для цього рішення. По-перше, занепокоєність низкою обвинувачень щодо колишніх футбольних функціонерів ФІФА, тому важко підтримати якого-небудь кандидата. По-друге, недостатня прозорість і підзвітність всередині організації, яка сприяє нинішній незадовільній ситуації", - сказав він.

Девід Бернштейн також закликав інші національні футбольні асоціації підтримати його ініціативу.

Пан Берштейн вважає за необхідне відкласти вибори, аби надати процесу легітимності і призначити незалежну сторону ззовні, щоб вона зробила свої рекомендації для покращення управління організацією.

"Цей час дуже руйнівний для репутації ФІФА і для футболу в цілому", - заявив Девід Бернштейн.

У футбольній асоціації Шотландії говорять, що "вибори мають бути перенесені".

Нинішній президнет ФІФА Зепп Блаттер - єдиний кандидат, що бере участь у виборах. Його суперник Мохаммед бін Хаммам відмовився брати участь у виборах після звинувачень у корупції.

Стурбовані головні спонсори ФІФА

Два найбільші спонсори ФІФА – компанії "Кока-кола" і "Адідас" - заявили про свою стурбованість корупційним скандалом всередині організації. Пізніше про своє занепокоєння ситуацією також висловили компанії "Visa" i авіалінії "Emirates".

"Кока-кола" назвала звинувачення у хабарництві вищого керівництва ФІФА "тривожними і невтішними". Компанія "Адідас" заявила, що "негативна публічність не є позитивом ні для футболу, ні для ФІФА".

Між тим президент організації Зепп Блаттер заперечив, що футбольна федерація перебуває у кризі і сказав, що вона може вирішити всі проблеми.

Пан Блаттер зробив ці заяви вперше після того, як два чільника організації були позбавлені права на футбольну діяльність, і щодо яких пролунали звинувачення у корупції. Вони заперечують такі закиди.