Ратко Младіча відправили до Гааги

Влада Сербії видала Ратко Младіча Міжнародному трибуналу щодо колишньої Югославії.

Копирайт изображения AP
Image caption У день екстрадиції прихильники Ратко Младіча протестували, називаючи його героєм

Колишнього командувача боснійських сербів посадили на літак до Гааги відразу по тому, як суд у Белграді відхилив його апеляцію проти рішення передати пана Младіча Міжнародному трибуналу.

Міністр юстиції Сербії оголосила на прес-конференції, що підписала наказ про екстрадицію Младіча і що він постане перед гаазьким трибуналом.

Ратко Младічу висувають звинувачення у геноциді боснійських мусульман і злочинах війни, скоєних під час боснійського конфлікту 1992-1995 рр.

Адвокат пана Младіча і його родичі стверджували, що 69-річний колишній командувач війська боснійських сербів не може постати перед судом через погане здоров'я.

Але лікарі визнали його достатньо здоровим для екстрадиції до Гааги. Докладніше - тут

Ратко Младіча заарештували минулого четверга в селищі Лазарево у Воєводині. Він перебував у загальноєвропейському розшуку 16 років. Фоторепортаж

Копирайт изображения Reuters
Image caption На могилі доньки Младіч провів біля години

Головні звинувачення у злочинах війни, які йому висуває Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії, стосуються масового вбивства мусульманських чоловіків і юнаків у Сребренiці 1995 року. Про біографію Ратко Младіча - тут

Також у вівторок, перед початком слухання апеляції Младіча судді дозволили йому відвідати могилу доньки Ани, яка застрелилася з батькового пістолета 1994 року. Згідно з повідомленнями, Ратко Младічу дали приблизно годину на цей візит.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему