Новий спалах насильства у Ємені

У столиці Ємену Сані поновилися зіткнення, що означає кінець перемир’ю між представниками племен та пропрезидентськими силами, якого досягли минулого тижня.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Кількість загиблих у Ємені за останні три дні, за деякими даними, може сягнути півсотні

У вівторок жертвами сутичок стали троє людей. Є дані про значну кількість поранених.

Оглядачі кажуть, що країна ще більше наблизилася до повномасштабної громадянської війни.

Вночі у столиці сутички не припинялися впродовж кількох годин. Саме там мешкає Садік аль-Ахмар – лідер впливового племені хашид, яке перейшло на бік опозиції.

Натомість з міста Таїз повідомляють, що сили безпеки застрелили двох антиурядових протестувальників.

Комісар ООН з прав людини Наві Піллай каже, що організація отримала інформацію про те, що з неділі проурядові сили вбили у тому місті більше п’ятдесяти людей. Втім, ці дані поки що не підтверджені.

Як передає Ліна Сінджаб з Сани, хвиля насильства поширилися країною після нападів на озброєних бійців у прибережному місті Зінджибар. Уряд заявляє, що ті люди були членами Аль-Каїди.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі, чимало людей переконані, що силові розгони протестувальників є новою тактикою президента у спробі подолати продемократичні акції, які тривають вже близько чотирьох місяців. Тисячі людей вимагають припинення 33-річного правління президента Салеха, яке, як вважають, поставило країну на межу фінансового краху. Майже 40% населення Ємену живуть на менш, ніж два долари на день, а третина – хронічно недоїдають.

На президента Ємену Салеха тисне міжнародна спільнота, щоби якомога швидше стримати хаос, що шириться країною. Світових лідерів непокоїть те, що Ємен вважають батьківщиною багатьох бойовиків Аль-Каїди. Крім того, Ємен межує з Саудівською Аравією, найбільшим світовим експортером нафти, а напруження у регіоні піднімає ціни на нафту.

Жертвами сутичок за майже чотири місяці зіткнень і протестів стали щонайменше 320 людей.