У п’ятницю Младіч постане перед трибуналом

В Гаазі підтвердили, що в п'ятницю колишній командувач силами боснійських сербів Ратко Младіч постане перед Міжнародним трибуналом.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Ратко Младіч з’явиться перед Міжнародним трибуналом у Гаазі вже у п’ятницю

Лікарі визнали його стан здоров'я задовільним для участі у судовому процесі, де йому висунуть звинувачення у геноциді і злочинах проти людства.

Головний прокурор Серж Брамертс сказав, що генерал Младіч "розірвав Боснію на частини, а його злочини шокували світ". На думку прокурора, арешт Младіча показав, що ніхто не уникне покарання за воєнні злочини.

Ввечері у вівторок літак з Ратко Младічем на борту приземлився в Роттердамі. Там генерала пересадили на вертоліт, який взяв курс на Міжнародний трибунал в Гаазі.

В той же вівторок Бєлградський суд з військових злочинів відхилив апеляцію адвокатів 69-літнього Младіча, які посилалися на його поганий стан здоров’я.

Як передає з Бєлграда кореспондент Бі-Бі-Сі Марк Лоуен, екс-генерала відправили до Гааги набагато швидше, ніж очікувалося.

Експерти вважають, що сербські власті намагалися уникнути можливих акцій протесту і оголосили про початок процедури екстрадиції Младіча вже після того, як його посадили до літака.

Міністр юстиції Сербії Сніжана Малкович, яка підписала ордер на екстрадицію, сказала, що переправлення Младіча до Гааги було важливим, як для Сербії, так і для цілого регіону.

"Ми підтвердили, що дотримуємося свого слова. Це ясно показує, що Сербія щиро зацікавлена у співпраці з міжнародним трибуналом. Доставка Младіча для здійснення правосуддя має задовольнити жертви та їхні сім’ї. Водночас, це - послання для консолідації в регіоні", - сказала вона.

Разом з тим Сухра Малеч, чиї два сини були вбиті в Сребрениці, на меморіалі жертвам трагедії висловила занепокоєність тим, що, як і колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич, який нині під судом, Ратко Младіч намагатиметься затягти процес.

Ратко Младіча звинувачують у воєнних злочинах, а також злочинах проти людства під час боснійської війни на початку 90-х років. Йому, зокрема, інкримінують відповідальність за різанину в Сребрениці 1995 року, коли було вбито близько 7500 боснійських мусульман.

Новини на цю ж тему