Вкрадений комп’ютер шпигував за новим власником

Мутхана Абделаші не підозрював, що за ним пильнує "око" комп'ютера Копирайт изображения AP
Image caption Мутхана Абделаші не підозрював, що за ним пильнує "око" комп'ютера

В Каліфорнії поліція знайшла вкрадений комп’ютер за інформацією, яку встановлена програма тихцем надіслала справжньому власнику.

Завдяки спеціальному софту під назвою Hidden Джошуа Кауфман отримав не тільки інформацію про місце перебування свого лептопа (ноутбука). Йому надійшли навіть фотографії людини, яка тепер користувалася його власністю.

Новим користувачем комп’ютера став 27 - річний таксист Мутхана Алдебаші. Поліція висунула йому звинувачення в незаконному заволодінні вкраденим майном.

На тій фотогалерії, що її було зроблено вмонтованою камерою, видно, як бородата людина зі скуйовдженим волоссям спить. Потім сидить, ще не натягнувши сорочку. Потім дивиться відео Ютюбі.

Комп’ютерна програма також робила знімки того, що було на екрані монітора, і фіксувала, як новий власник вводить паролі електронної пошти.

Копирайт изображения ap
Image caption Джошуа Кауфман зі своїм комп'ютером, який повернула поліція

Незвичайний спосіб, у який було виявлено місцезнаходження комп’ютера, спочатку не переконав поліцію. Джошуа Кауфман змалював ситуацію у своєму інтернет-блозі. Випадок привернув увагу преси. Таксиста затримали, а комп’ютер повернули власнику.

Яке покарання загрожує Мутхану Алдебаші, поки що невідомо. За однією з версій, таксист задешево купив крадений лептоп на вулиці.