Росія заборонила всі свіжі овочі з ЄС

Іспанські фермери Копирайт изображения Reuters
Image caption Іспанські фермери говорять, що втратили 200 млн. євро від помилкової заяви про отруйність їхніх огірків.

Росія заборонила імпорт усіх свіжих овочів з країн Європейського Союзу після того, як спалах зараження бактерією E. coli забрав життя вже 17 осіб.

Овочі з Європи, які потрапили до Росії раніше заборони, будуть прибрані з полиць магазинів.

Для європейських фермерів це велика втрата, бо Росія - найбільший імпортер овочів з ЄС. Вона купує чверть всього європейського врожаю.

Головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко оголосив про заборону овочів з Європи і розкритикував західні стандарти охорони здоров'я: "Нинішня ситуація показує, що розхвалене європейське законодавство в галузі охорони здоров'я, до якого закликають долучитись і Росію, насправді недієве".

Бактерія може поширюватися місяці

Німецькі медики говорять, що спалах зараження бактерією E. coli ще може тривати місяці. А керівник державної аґенції, яка має боротися зі спалахом поширення хвороби Рейнхард Баргер (Reinhard Burger), сказав, що джерело зараження може бути взагалі ніколи не знайдено.

"Кількість випадків поступово зменшуватиметься, однак як довго це триватиме я не можу сказати. Це можуть бути тижні, місяці", - розповів Бі-Бі-Сі пан Баргер.

Більше 1500 людей вже захворіли від бактерії E. coli, майже всі вони - у Гамбурзі та його околицях.

Вчені говорять, що цей штам бактерії особливо небезпечний, і може викликати набагато сильніші захворювання, ніж попередні спалахи.

Раніше Росія заборонила імпорт свіжих овочів з Німеччини, де сталася найбільша кількість смертельних випадків від зараження E. coli, і з Іспанії, чиї овочі підозрювали у поширенні бактерії. Влада Іспанії відкидає ці звинувачення і говорить, що вимагатиме від Німеччини відшкодувати збитки.

Іспанія не винна, але вже постраждала

Раніше науковці підтвердили, що іспанські огірки не були джерелом нинішнього спалаху захворювання. Детальніше про це тут.

Європейська комісія скасувала попередження про небезеку іспанських огірків. У заяві сказано, що в огірках "не зафіксовано специфічного типу бактерїі (О104), який став причиною спалаху захворювань".

Міністерство охорони здоров'я Іспанії схвалило це рішення і заявило, що це "дуже важливий крок у якомога швидшому відновленні нормальної роботи іспанського сільського госоподарства".

Повідомляється, що за тиждень іспанські фермери втратили більше 200 мільйонів євро.

Німецька влада у відповідь говорить, що вони мали діяти швидко, аби запобігти поширенню бактерії. "Ми хотіли уникнути нових джерел інфекції. Тут важко утримати баланс", - твердить Рейнхард Баргер.

Хворіють вже за океаном

Випадки зараження бактерією вже зареєстровано у восьми європейських країнах: Австрії, Данії, Нідерландах, Норвегії, Іспанії, Швеції, Швейцарії і Великобританії.

Також американські медики повідомили про 2 випадки в США. Всі ці люди були у північній Німеччині перед тим, як у них з'явилися ознаки захворювання.