Україна - лідер СНД за зростанням тарифів

За підрахунками Статистичного комітету СНД, у 1 кварталі 2011 року комунальні тарифи в Україні зростали найшвидшими темпами серед інших пострадянських республік.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Україна, яка купує газ у Росії, і сама Росія - лідери СНД за темпами зростання комунальних тарифів

Якщо в Україні від грудня минулого року комірне подорожчало на 10.8%, то у Росії, яка посідає друге місце серед країн СНД за темпами зростання тарифів, вони зросли на 7.9%, а у Білорусі (третє місце) - на 4.4%.

При цьому розрахунки Статистичного комітету СНД стосуються лише 1 кварталу, тоді як найбільший стрибок тарифів на комунальні послуги в Україні припав на квітень, коли ціни на газ для населення зросли на 50%.

Подальше підвищення ціни на газ для населення є серед двох головних вимог відновлення кредитування України Міжнародним валютним фондом. Водночас у середині травня український прем’єр Микола Азаров заявив, що цього року тарифи на комунальні послуги для населення більше не підвищуватимуться.

Уникнути подорожчення комунальних тарифів в уряді планують, зокрема, і завдяки внесенню змін до газових контрактів із Росією. Проте досі переговори з цього приводу були цілком безуспішними для Києва.

Очікується, що чергові пропозиції Києва щодо зміни конрактів буде розглянуто під час зустрічі українського та російського прем’єрів 7 червня.

До початку опалювального сезону уряд розраховує мати не тільки дешевший газ, але й розробити єдину методику розрахунку комунальних тарифів для всіх регіонів України, які нині різняться у рази.

Уряд також планує передбачити у бюджеті наступного року 5 мільярдів гривень на модернізацію житлово-комунальної інфраструктури в Україні. Незалежні оглядач оцінюють потребу в інвестиціях у ЖКГ приблизно у 20 мільярдів доларів.

За борги теплоенерго заплатять люди

Проте поки що президент підписав ухвалений Верховною радою закон про списання боргів підприємств паливо-енергетичного комплексу перед бюджетом на 24 мільярди гривень.

У Національному форумі профспілок України вже заявили, що втрати від цього доведеться оплачувати пересічним споживачам, і підрахували, що це коштуватиме кожній родині близько 1440 гривень.

Оглядачі також припустили, що списуючи борги підприємствам ПЕК, влада готує їх до приватизації або, можливо, для передачі російському Газпрому в обмін на зниження ціни на газ.

Image caption Те, яквідбувалася ратифікація "харківських угод" в українськмоу парламенті, обійшли всі провідні новини світу

Тим часом парламентський комітет у закордонних справах вже схвалив проект законопроекту про денонсацію так званих "харківських" угод, завдяки яким у квітні минулого року Україна отримала знижку у 100 доларів на кожній тисячі кубів російського газу в обмін на подовження базування в Криму російського Чорноморського флоту.

Автор законопроекту депутат Андрій Парбубій сподівається. що законопроект буде підтримано і у сесійній залі.