У Німеччині майже 200 заражених E.coli за 2 дні

Влада Німеччини повідомляє, що вже більш як 1700 людей у тій країні нині заражені високотоксичним штамом E.coli.

Копирайт изображения Getty
Image caption E.coli може викликати серйозні ускладнення в нирках

Майже 200 нових випадків зафіксували упродовж двох днів. Речник місцевого міністерства охорони здоров’я каже, що джерело спалаху досі не виявлене, попри це у відомстві радять не вживати в їжу сирих овочів.

Раніше Росія заборонила ввезення всіх овочів з Європейського Союзу на тлі занепокоєння через E.coli. Це рішення Москви розкритикували у Європейському Союзі. Представник ЄС Фернандо Валенсуела, перебуваючи у Москві, заявив, що це суперечить принципам Світової організації торгівлі.

"Росія хоче, і ми сподіваємося, що вона таки приєднається до Світової організації торгівлі в найближчому майбутньому. А один з аспектів вступу до СОТ - це низка правил... і, звичайно, заборона, яку запровадила російська влада, суперечить тим правилам", - сказав представник ЄС.

Натомість російський прем'єр-міністр Владімір Путін заявив, що "не труїтиме людей" заради якихось принципів.

"Я не знаю, якому духові це суперечить. ... Огірки, після яких люди помирають, пахнуть справді погано", - заявив глава російського уряду.

Іспанія вимагатиме компенсації

Тим часом, в Іспанії посилюється обурення через звинувачення, які раніше лунали на адресу тієї країни, у тому, що саме вона є джерелом спалаху заражень E.coli. Його жертвами вже стали майже два десятки людей, тоді як кількість недужих вимірюється сотнями.

Копирайт изображения AP
Image caption На знак протесту проти несправедливих звинувачень фермери в іспанській Валенсії викидають овочі просто на дорогу

Прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Сапатеро сказав, що Іспанія вимагатиме компенсацій за завдані збитки.

"Ми вчинили так, як мали, і ми плануємо отримати компенсації та повернути іспанські продукти на належне їм місце", - сказав глава іспанського уряду.

Дослідники кажуть, що спалах, центр якого виявився у Німеччині, викликала нова форма бактерії E.coli. У четвер Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила, що йдеться про новий, невідомий раніше штам.

Іспанські експортери фруктів та овочів оцінюють свої втрати у 200 млн. євро щотижня. Це почалося по тому, як Німеччина заявила, що спалах заражень могли викликати іспанські огірки. Втім, жодних доказів цього немає, а науковці поки що марно намагаються знайти джерело мікроорганізму.

В Альмейрі, яку називають іспанською "фруктовою корзиною", Бі-Бі-Сі розповіли, що через занепокоєння бактерією там знищили десятки тисяч кілограмів свіжих фруктів та овочів. Тоді як у багатьох супермаркетах Європи різко впали продажі, і це стосується не лише огірків.

"Ми наповнюємо один контейнер за іншим продуктами, щоби викинути їх. Це жахливо", - каже Ноелія Перез. Вона є заступником фінансового директора в "Costa de Almeria". Це фірма, яку першою звинуватили у поширенні небезпечної бактерії, але помилково.

Центром спалаху лишається Німеччина, де більше тисячі хворих. У кількох сотнях випадків у людей виявили потенційно вкрай небезпечні ускладнення в нирках та крові.

Британська Агенція з охорони здоров'я припускає, що йдеться про нову варіацію рідкісного штаму O104, який міг отримати нову характеристику - здатність заразити велику кількість людей.

Через спалах у Німеччині загинули 17 людей, ще одна людина померла у Швеції.