Іспанія вимагатиме компенсацій через E.coli

В Іспанії посилюється обурення через звинувачення, які раніше лунали на адресу тієї країни, у тому, що саме вона є джерелом спалаху заражень E.coli. Його жертвами вже стали майже два десятки людей, тоді як кількість недужих вимірюється сотнями.

Копирайт изображения AP
Image caption На знак протесту проти несправедливих звинувачень фермери в іспанській Валенсії викидають овочі просто на дорогу

Прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Сапатеро сказав, що Іспанія вимагатиме компенсацій за завдані збитки.

"Ми вчинили так, як мали, і ми плануємо отримати компенсації та повернути іспанські продукти на належне їм місце", - сказав глава іспанського уряду.

Дослідники кажуть, що спалах, центр якого виявився у Німеччині, викликала нова форма бактерії E.coli. У четвер Всесвітня організація охорони здоров'я підтвердила, що йдеться про новий, невідомий раніше штам.

Іспанські експортери фруктів та овочів оцінюють свої втрати у 200 млн. євро щотижня. Це почалося по тому, як Німеччина заявила, що спалах заражень могли викликати іспанські огірки. Втім, жодних доказів цього немає, а науковці поки що марно намагаються знайти джерело мікроорганізму.

В Альмейрі, яку називають іспанською "фруктовою корзиною", Бі-Бі-Сі розповіли, що через занепокоєння бактерією там знищили десятки тисяч кілограмів свіжих фруктів та овочів. Тоді як у багатьох супермаркетах Європи різко впали продажі, і це стосується не лише огірків.

"Ми наповнюємо один контейнер за іншим продуктами, щоби викинути їх. Це жахливо", - каже Ноелія Перез. Вона є заступником фінансового директора в "Costa de Almeria". Це фірма, яку першою звинуватили у поширенні небезпечної бактерії, але помилково.

Центром спалаху лишається Німеччина, де більше тисячі хворих. У кількох сотнях випадків у людей виявили потенційно вкрай небезпечні ускладнення в нирках та крові.

Британська Агенція з охорони здоров'я припускає, що йдеться про нову варіацію рідкісного штаму O104, який міг отримати нову характеристику - здатність заразити велику кількість людей.

Через спалах у Німеччині загинули 17 людей, ще одна людина померла у Швеції.