Клінтон: час президентства Асада завершується

Протести сирійської опозиції Копирайт изображения Reuters
Image caption Протести сирійської опозиції. Активісти готуються до нових акцій

Опозиція в Сирії готується до нових антиурядових акцій протесту. Активісти присвятили цей день вшануванню пам’яті більш як 30 дітей, які, за їхніми словами, загинули з початку акцій у березні цього року.

Держсекретар США Гіларі Клінтон сказала, що час президентства Башара Асада завершується. Пані Клінтон нагадала, що США зробили все від них залежне, аби вплинути на сирійського лідера, водночас, пославшись на недостатньо сильну і об’єднану міжнародну реакцію на ситуацію в Сирії, зокрема, з боку Ради Безпеки ООН і Ліги арабських держав.

Заяви Держсекретаря пролунали в той час, як представники сирійської опозиції провели зустріч у турецькому місті Анталія. Вони відкинули запропонований президентом Асадом діалог і закликали сирійського лідера до негайної відставки.

У заяві учасників зустрічі йдеться про необхідність формування Перехідної ради, яка візьме на себе виконання владних функцій в країні і підготовку Конституції.

Один з членів опозиції Мольхам Друбі сказав, що ’’завданням номер один є відставка президента Асада і передача ним владних повноважень з тим, аби сирійський народ протягом року зміг підготуватися до демократичного процесу і виборів.’’

Якщо ні то, як каже опозиціонер, буде здійснюватися тиск, спрямований на підтримку революції в Сирії, аби змусити президента залишити Сирію для сирійців.

Між тим у четвер всередині і навколо міста Растан тривали урядові військові операції в центрі країни. Опозиція твердить про загибель щонайменше 15 людей.

Повідомлялося, що сирійські війська здійснили масований обстріл міста. Загалом з початку операції в Ростані у минулі вихідні загинуло більше 50 чоловік.

Обстріл Растана продовжувався попри те, що на початку тижня президент Асад пообіцяв провести загальну амністію.

Як передав кореспондент Бі-Бі-Сі із сусіднього Лівану, представники опозиційних груп вважають, що подібні поступки уряд мав запропонувати раніше.

Після того, як у вівторок власті Сирії оголосили амністію, на свободу вийшли сотні затриманих. До них приєдналися і інші, але поки що не зрозуміло, чи будуть випущені всі 10 тисяч чоловік, які, як передбачається, були заарештовані за останні два з половиною місяці. А також ті тисячі раніше заарештованих за політичними мотивами, передає кореспондент Бі-Бі-Сі.

Хвиля протестів почалася в Сирії в березні. З тих пір, за даними активістів опозиції, загинуло більше тисячі людей.

Одначе повідомлення про те, що відбувається в Сирії, важко підтвердити з незалежних джерел, оскільки іноземних журналістів не допускають в країну.