Американці "вбили" лідера бойовиків у Пакистані

Іл'яс Кашмірі Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Про те, що Іл'яс Кашмірі загинув, повідомляють не вперше

Один із провідних пакистанських бойовиків загинув під час авіаудару, здійсненого США. Про це повідомляють представники властей Пакистану.

Вони підтвердили, що Іл'яс Кашмірі був серед дев'яти загиблих внаслідок авірейду на селище Ламан, що у провінції Південний Вазірістан.

Іл'яса Кашмірі вважають одним із чільників Аль-Кайди.

США покладають на нього відповідальність за численні напади в Афганістані, Пакистані та Індії, і пропонували за нього 5 мільйонів винагороди.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Ісламабаді Іл'яс Хан каже, що загибель Кашмірі, всього через місяць після смерті лідера Осами бін Ладена, є суттєвим ударом по Аль-Кайді та Талібану, і що тепер розшукуваним бойовикам буде важче сховатися.

Втім підтвердити смерть Іл'яса Кашмірі із незалежних джерел майже неможливо, оскільки доступ до прикордонних із Афганістаном районів сильно обмежений.

Це вже не перше повідомлення про смерть Іл'яса Кашмірі. У вересні 2009 представники пакистанських властей заявили, що він загинув під час авіарейду американців у Північному Вазірістані, однак врешті та інформація не підтвердилася.

Місцеві мешканці розповіли Бі-Бі-Сі, що бойовики нещодавно перебралися у селище Ламан.

Вони якраз пили чай у яблуневому саду, коли почався авіаудар.

Пізніше неназване джерело у пакистанському уряді повідомило, що серед вбитих був і Кашмірі.

Іл'яс Кашмірі очолював "313 бригаду", яка, за повідомленнями, була підрозділом забороненої у Пакистані організації Харкатул Джихад Аль-Ісламі.