Виступив поранений президент Ємену

Президент Ємену Алі Абдулла Салех виступив із коротким аудіозверненням до нації через шість годин після того, як його було поранено під час обстрілу президентської резиденції в столиці країни Сані.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Досі достеменно невідомо, у якому стані поранений президент Ємену

Він поклав відповідальність за напад на сили опозиційного шейха Садіка Ахмара, назвавши їх "бандою поза законом, яка не має нічого спільного із так званою молодіжною революцією". Він пообіцяв "рано чи пізно" знайти винних".

Пан Салех сказав, що почувається добре і закликав армію протистояти племінним загонам.

За повідомленнями закордонних кореспондентів у Сані, президент говорив, важко переводячи дихання.

Про стан його здоров'я достовірної інформації немає. За чутками, Алі Абдулла Салех отримав поверхові осколкові поранення голови та шиї.

Згідно з повідомленнями, під час обстрілу президентського палацу були поранені також прем'єр-міністр і спікер парламенту Ємену, а четверо охоронців загинули.

Обстріл палацу президента Салеха став найзухвалішим актом збройного протистояння урядового війська, лояльного до президента, і ополчення одного з впливових племінних ватажків.

Також у п'ятницю урядове військо обстріляло будинок шейха Хаміда Ахмара, який є братом лідера потужної конфедерації племен Хашид - Садіка Ахмара.

У заяві конфедерації племен сказано, що обстріл президентського палацу став відповіддю на ранковий напад війська.

На порозі громадянської війни

Тим часом тисячі людей зібралися в Сані на масовий похорон 50 загиблих у збройних сутичках між силами президента й ополченням опозиційних до нього племен.

Від початку збройних сутичок у січні в Ємені загинули понад 350 людей, із них 135 - лише за минулі 10 днів.

США направили до Ємену спеціального посланця, щоб обговорити шляхи припинення насильства, яке загрожує перерости в громадянську війну.