Лівія маніпулює журналістами?

Лівійську владу звинувачують у грубій маніпуляції ЗМІ.

Звинувачення пролунали потому, як журналістів відвезли до шпиталю подивитися на дітей, які начебто стали жертвами атак НАТО.

Натомість, неназваний працівник лікарні, куди привезли журналістів, передав їм записку, де йшлося про те, що маленька дівчина, яка перебуває без свідомості, насправді була жертвою дорожньо-транспортної пригоди.

Як передає з Тріполі Вайр Девіс, іноземні журналісти у столиці Лівії працюють в умовах посиленого тиску та обмежень.

"Коли нас кудись вивозять представники уряду, щоби побачити наслідки бомбардувань НАТО, ми не маємо змоги перевірити те, що нам показують, але, чесно кажучи, ми навіть інколи не можемо в це повірити", - розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі у Тріполі.

У неділю групу журналістів доправили до явно пошкодженого під час ударів НАТО будинку, який розташований неподалік військового об’єкту.

"Потім нас повезли до шпиталю в Тріполі і показали дівчинку, яка перебувала без свідомості і яка, як нам сказали, була поранена під час попередніх бомбардувань", - сказав Вайр Девіс.

Але одному з журналістів працівник установи передав записку, де уточнив, що дівчинка насправді постраждала в автомобільній аварії, а не під час численних бомбардувань по військових цілях навколо міста.

"Наші підозри лише зміцніли, коли чоловік біля ліжка дитини, якого нам представили як її занепокоєного дядька, пізніше був упізнаний як співробітник прес-служби лівійського уряду", - розповів кореспондент Бі-Бі-Сі.