Скандал довкола фото конгресмена у трусах

Конгрес США Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Конгресмена Ентоні Вінера звинувачують у негідній поведінці

Американський конгресмен Ентоні Вінер вибачився за те, що розсилав молодим жінкам через Твіттер фото із зображенням своїх інтимних частин тіла.

Ентоні Вінер, член Демократичної партії, який представляє в Палаті представників один із округів Нью-Йорка, спочатку заперечував свою причетність до розсилки фото, але на прес-конференції таки визнав, що це робив він.

Конгресмен висловив глибокий жаль, що завдав болю своїй дружині, сім’ї і друзям, але наполягав, що він не мав фізичних стосунків із молодими жінками.

Минулого тижня від його імені на порталі мікроблогів Твіттер було відправлене фото, на якому видно контури його статевого члена у стані ерекції, прикритого трусами.

Пан Вінер заявив тоді, що його аккаунт зламали.

’’Я висловлюю глибокий жаль з приводу того, що зробив, але не подаю у відставку. Я працював для людей свого району протягом 13 років і сподіваюся, що вони побачать це у правильному світлі.’’

При цьому він сказав, що використовував домашню комп’ютерну апаратуру і особистий смартфон, а не апаратуру, яку оплачують платники податків.

Але ці зізнання, на думку експертів, навряд чи захистять політика від гніву його колег.

Керівник демократичної меншості у Конгресі Ненсі Пелосі вже виступила з короткою заявою, у якій висловила глибоке розчарування з приводу цієї ситуації.

46-річний Ентоні Вінер став відомим завдяки своїм бурхливим виступам у Палаті представників.

До нинішнього скандалу його вважали одним із вірогідних претендентів на посаду мера Нью-Йорка на виборах 2013 року.

Знімок пана Вінера з голим торсом, як пише інформаційна агенція Associated Press, нагадує справу колишнього конгресмена-республіканця Кріса Лі, який подав у відставку на початку року.