Криза з E. coli: ЄС дасть фермерам 150 млн євро

Європейська комісія запропонувала пакет фінансової допомоги фермерам, які зазнали збитків унаслідок спалаху кишкової палички E. coli. Сума фінансового пакету складе 150 мільйонів євро.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Депутат Європарламенту від Іспанії вимагає реабілітувати огірки

Спалах E. coli, внаслідок якого померли 22 людини, а понад 2400 захворіли, призвів до кризи з продажем салатних овочів.

Комісар ЄС з питань охорони здоров'я сказав, що нинішній спалах E. coli географічно обмежений і не потребує запровадження загальноєвропейських механізмів контролю.

Безпідставний страх?

Джон Даллі також застеріг проти оприлюднення неперевіреної інформації про спалах, бо це, за його словами, поширює паніку і негативно впливає на сільгоспвиробників.

Пан Даллі промовляв у той час, як міністри сільського господарства країн ЄС проводять надзвичайне засідання щодо кризи з Е. coli.

Тим часом експерти-мікробіологи надалі шукають джерела, з якого почався спалах кишкової палички, внаслідок якого померли 22 людей, а ще понад 2200 захворіли.

Всі фатальні випадки зараження E. coli, за винятком одного в Швеції, сталися в Німеччині. Інфекція, спричинена новим штамом бактерії, поширилася на 12 країн, але всі випадки за межами Німеччини були в людей, які повернулися з тієї країни.

Останнім предметом лабораторних досліджень стали пророщені бобові культури з німецької ферми на південь від Гамбурга. Але в понеділок стало відомо, що із 40 проаналізованих у лабораторії зразків, у перших 23 не виявлено бактерії.

"Репутація огірка"

Комісар ЄС у виступі на сесії Європейського парламенту наголосив на локальній природі спалаху E. coli.

Пан Даллі сказав: "Наголошую, що спалах географічно обмежений районом довкола міста Гамбург, тому немає потреби вживати якихось кроків на загальноєвропейському рівні. Будь-які такі заходи [в межах ЄС] стосовно будь-якого продукту є непропорційними".

Однак він визнав, що заборони на певні види продукції в окремих країнах перетворилися за загальноєвропейську проблему.

Росія заборонила імпорт усіх свіжих овочів з країн ЄС.

Єврокомісар Даллі закликав Росію зняти заборону як непропорційну, а також назвав необачністю те, що на ранньому етапі кризи німецький уряд назвав джерелом інфекції іспанські огірки.

Після виступу комісара ЄС депутат Європейського парламенту від Іспанії Франсиско Соса Вагнер підняв огірок зі словами "Нам треба відновити репутацію огірка".

Відшкодування

Тим часом у Люксембурзі міністри сільського господарства країн ЄС намагаються з'ясувати, наскільки близькі вчені-мікробіологи до того, аби знайти джерело спалаху.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі у Європі Крис Морріс, на зустрічі міністрів також обговорять дуже чутливе для Євросоюзу питання компенсації фермерам. І як прогнозує кореспондент Бі-Бі-Сі, міністри можуть наговорити один одному чимало різких слів, що стане ще одним випробуванням для солідарності країн ЄС.

Іспанія вимагає, щоб Німеччина покрила 100% величезних збитків, яких іспанські фермери зазнали внаслідок неправдивих звинувачень. Асоціація іспанських експортерів фруктів та овочів оцінила збитки сільгоспвиробників на 225 мільйонів євро щотижня.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що пакет допомоги фермерам перевищить 100 млн євро. Він буде повністю фінансуватися коштами ЄС, а перші виплати фермерам почнуться вже за лічені тижні.

Пакет допомоги покриє 30% сезонної ціни за огірки, помідори та салат, втрачені від кінця травня.

Новини на цю ж тему