Витік радіації в Японії був удвічі більший

Японія більш ніж удвічі збільшила свої оцінки того, скільки радіації витекло з пошкодженої атомної електростанції у Фукусімі. Нині йдеться про 770 тисяч терабекерелів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Фахівці виявили, що витік радіації на постраждалій АЕС в Японії був більший, ніж вважали раніше

Нові дані надійшли після того, як розслідування обставин кризи розпочала група експертів.

Оператор АЕС планує найпізніше до січня закрити реактори, хоча існують побоювання, що це може потребувати більше часу.

Як передає з Токіо кореспондент Роланд Буерк, з’являється дедалі більше інформації про наслідки руйнівних землетрусу та цунамі для АЕС.

Так, японська Агенція з ядерної та промислової безпеки більш ніж удвічі збільшила свої оцінки витоку радіації, який стався у перший тиждень кризи.

І хоча, як зазначає кореспондент Бі-Бі-Сі, ця кількість становить 15% від витоку, що стався на Чорнобильській АЕС, це означає, що забруднення території навколо станції є серйознішим, аніж передбачали.

Агенція також припускає, що плавлення стержнів реакторів відбувається швидше, ніж прогнозували. За словами Роланда Буерка, оцінка ситуації через 3 місяці після початку кризи, ймовірно, посилить критику на адресу японського уряду та компанії-оператора АЕС, зокрема, за занадто повільне поширення інформації.

Тим часом, японський уряд каже, що розглядає розширення зони евакуації.

Ядерну безпеку після початку кризи у японській Фукусімі обговорюватимуть у вівторок у Парижі на зустрічі міністрів енергетики країн Великої двадцятки.

Ще до її початку Франція та Японія обговорили запровадження нових глобальних стандартів ядерної безпеки. Лідери обох країн не виключають, що зміни можуть започаткувати вже до кінця цього року. Подробиці пропозицій поки що невідомі.

11 березня біля узбережжя Японії стався землетрус, який викликав потужне цунамі. Величезною хвилею пошкодило, зокрема, і атомну електростанцію Фукусіма-1. Минулого тижня МАГАТЕ оприлюднила звіт, де скритикувала Японію за недооцінку небезпеки, яку природна стихія становить для її АЕС. Подробиці тут.