Сили Каддафі штурмують Місурату

Місурата вже кілька місяців потерпає від сутичок між повстанцями та силами, лояльними до Каддафі Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Місурата вже кілька місяців потерпає від сутичок між повстанцями та силами, лояльними до Каддафі

Згідно із повідомленнями, щонайменше 14 повстанців загинули під час наступу сил, лояльних до полковника Каддафі, на місто Місурата на півдні Лівії.

Медики та речник повстанців сказали, що ще 24 особи зазнали поранень внаслідок обстрілу.

Кореспондент Бі-Бі-Сі повідомляє, що атака урядових військ відбувається по тому, як повстанці здійснили низку нападів на їхні позиції на сході країни.

До середини травня Місурату регулярно обстрілювали урядові війська, але повстанцям вдалось втримати контроль над тим важливим портовим містом.

Тим часом міністри оборони країн-членів НАТО у середу у Брюсселі обговорили наслідки своєї військової місії у Лівії, яка триває вже понад 2 місяці.

Генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен сказав журналістам після зустрічі, що силам НАТО вдалось "досягти реального поступу".

Він наголосив, що у лівійських містах Бенгазі та Місурата завдяки військам НАТО "вдалось уникнути різанини".

Минулого тижня альянс подовжив свою місію ще на 90 днів. Війська НАТО здійснюють авіаналети у Лівії у межах мандату ООН з метою захисту цивільних.

Каддафі: залишусь живим або мертвим

Копирайт изображения Reuters
Image caption Генсек НАТО заявив, що альянс не вводитиме наземні війська у Лівію

Генеральний секретар НАТО заявив, що альянс продовжуватиме місію в Лівії, доки не здолає сили полковника Каддафі.

Втім, за його словами, альянс не планує вводити наземні війська для підтримання ладу в країні після врегулювання конфлікту.

По завершенні зустрічі міністри закликали полковника Каддафі відмовитися від влади, заявивши, що час працює проти нього.

"Час працює проти Каддафі, який однозначно втратив будь-яку легітимність і тому повинен піти у відставку", - йдеться у заяві міністрів за підсумками переговорів.

"Режим, що систематично залякував і нападав на власне населення, не має майбутнього," - додають вони.

Тим часом полковник Каддафі раніше пообіцяв, що залишиться в країні "живим або мертвим" і заявив, що стати мучеником "у мільйон разів краще", ніж здатися.

Впродовж минулої ночі у Тріполі лунали вибухи, по тому, як у вівторок сили НАТО здійснили одне з найінтенсивнших бомбувань столиці Лівії.

Новини на цю ж тему