Петрушка в Росії: корисна і небезпечна

Керівник російської Федеральної служби із контролю за наркотиками Віктор Іванов спростував повідомлення про заборону петрушки як наркотику у Росії.

Копирайт изображения Getty
Image caption Умом Россию не понять? Петрушка, як наркотик

Виступаючи у вищій палаті російського парламенту - Раді Федерації - пан Іванов наголосив, що нещодавня заборона стосується лише насіння петрушки кучерявої, із якого можна виготовляти токсичні речовини.

"Сама петрушка під цю заборону не підпадає. Петрушка - корисний продукт, і я рекомендую частіше його вживати. Хочу всіх заспокоїти, що їсти її можна", - заявив голова російської служби із контролю за обігом наркотиків.

Кількома днями раніше російська Федеральна служба із нагляду у галузі захисту прав споживачів (Роспотребнадзор) повідомила, що віднині перушка курчава вважається рослиною, у якій міститься сильнодіючі наркотичні та отруйні речовини. У цьому ж відомстві заявили, що тих, хто вирощує чи розповсюджує кучеряву петрушку, переслідуватимуться за законом.

Утім, преса не звернула увагу на те, що заборона стосується лише насіння рослини, і розповсюдила інформацію про заборону на продаж усієї петрушки, яка є популярною приправою у російській кухні.

Крім петрушки, до небезпечних речовин Роспотребнадзор зарахував ще 17 рослин, деяки з яких, наприклад, лобода чи корінь аїру, традиційно використовують для виготовлення "домашніх ліків". Загалом нині у російському "чорноми списку" 352 рослини.

Під час минулорічних парламентських слухань рівень поширення наркоманії в Росії було визнано проблемою, що загрожує національній безпеці і демографії. Раніше про своє занепокоєння цією проблемою заявляв і російський президент Дмітрій Мєдвєдєв.

"Експерти вважають, що реальна кількість наркоманів У Росії коливається від 2 до 2,5 мільйонів осіб. Це майже 2% громадян Росії. Найнебезпечніше, що дві третини з цієї кількості людей - це молодь у віці до 30 років ", - заявляв пан Мєдвєдєв під час одного із засіданнь Ради безпеки Росії.

За часів Радянського Союзу, коли проблема алкоголізму в Росії була актуальнішою, ніж проблема вживання наркотиків, крім обмежень на продаж горілки, у парфюмерних магазинах та аптеках існували обмеження на продаж косметичних засобів та ліків, що містили спирт. Утім, ці обмеження призводили до збільшення випадків отруєння ще більш небезпечними суррогатами алкоголю.

Минулого тижня спеціальна комісія ООН заявила, що боротьбу із наркотиками у світі програно, закликала легалізувати деяки види наркотиків та припинити кримінальне переслідування наркоманів. Подробиці тут

Водночас керівництво США жорстко скритикувало висновки комісії ООН.