Туреччина впускає біженців з Сирії

Прем'єр-міністр Туреччнини Реджеп Ердоган заявив, що його країна не закриватиме свої кордони для біженців із Сирії. Сотні сирійців тікають від заворушень, які там не вщухають кілька місяців.

Копирайт изображения AP
Image caption Турецькі медики допомагають біженцям з Сирії

Кореспондент Бі-Бі-Сі на турецько-сирійському кордоні каже, що турецькі карети швидкої допомоги впродовж останніх днів перетинали кордон Сирії і поверталися з людьми, пораненими внаслідок антиурядових протестів.

У самій Сирії, додає кореспондент, селяни влаштували тимчасові табори, оскільки бояться, що на їхні будинки нападатиме армія.

Деякі біженці кажуть, що вони тікають від очікуваного нападу військових на місто Джіср аль-Шугур, де, за словами уряду, було вбито понад 120 військових на початку тижня.

Мовчання ООН є "незбагненним"

Тим часом Британія і Франція наполягають, аби Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка б засудила уряд Сирії за придушення протестів.

Міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе заявив, що мовчання ООН є "незбагненним" з огляду на насильство, що посилюється.

"Ми працюємо з нашими британськими друзями, аби мати якомога більше голосів у Раді Безпеки," - додав французький міністр.

Британія планує представити проект резолюції пізніше в середу.

Представник Британії в ООН сказав, що ймовірно голосування відбудеться наприкінці цього або на початку наступного тижня.

Однак на відміну від випадку з Лівією, проект не передбачає військових дій чи санкцій проти Дамаска.

Деякі члени Ради Безпеки ООН, зокрема Бразилія, ПАР та Індія, побоюються, що така резолюція може стати першим кроком до інтервенції, подібної до тієї, що відбулася в Лівії.

Китай і Росія виступають проти втручання у події в Сирії.