Росія скасує заборону на овочі з ЄС

Питання овочів - головне на саміті Росія-ЄС Копирайт изображения Reuters
Image caption Питання овочів - найпомітніша тема на саміті Росія-ЄС

Росія готова відновити імпорт свіжих овочів з країн Європейського Союзу, але за певних умов - заявили після саміту Росія-ЄС у Нижньому Новгороді російський президент Дмітрій Медвєдєв і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Це питання затьмарило переговори на саміті Росія-ЄС, бо Єврокомісія назвала рішення Росії заборонити імпорт овочів з країн ЄС "перебільшеною" реакцією на кризу довкола поширення кишкової палички внаслідок спалаху E. coli на півночі Німеччини.

За словами російського президента, експерти ЄС і Росії найближчим часом узгодять сертифікати якості овочів, які санітарні служби видаватимуть конкретним постачальникам.

Зі свого боку, президент Єврокомісії зазначив, що взірці сертифікатів якості будуть надіслані росіянам уже в п'ятницю-суботу.

"Ми готові, під гарантії компетентних служб Євросоюзу, відновити такі поставки", - заявив після саміту президент Медвєдєв.

Зустрічі між керівниками Росії і Європейського Союзу проводяться двічі на рік і торкаються загальних питань двосторонніх відносин. Однак цього разу саміт був присвячений суперечці довкола російської заборони на імпорт європейських овочів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Депутат Європарламенту: огірки не винні

Брюссель застеріг Москву, що заборона суперечить правилам Світової організації торгівлі, до якої Москва прагне вступити.

На переговорах у Нижньому Новгороді сторони обговорили також проекти в нафтогазовій галузі і перспективу скасування віз для громадян Росії.

Незважаючи на гучні заяви російських політиків про успіхи переговорів щодо запровадження безвізового режиму, експерти стверджують, що країни ЄС ставляться до такої перспективи прохолодно.

Новини на цю ж тему