Останнє поновлення: Субота, 11 червень, 2011 p., 12:11 GMT 15:11 за Києвом

Три місяці після цунамі - в Японії протести

Протест у Японії

Учасники протесту вимагали закрити всі АЕС у Японії

Близько двох тисяч активістів, які закликають проти ядерної енергетики, провели масові протести в Токіо рівно через три місяці після руйнівного цунамі й землетрусу в Японії, який спричинив ядерну кризу на АЕС у Фукусімі.

Працівникам АЕС досі не вдається повністю вивести з дії реактори на АЕС, де після того, як в результаті аварії відмовили системи охолодження, продовжується витікання радіації.

Учасники акції в Токіо вимагали від уряду зупинити всі АЕС у країні.

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан, який близько року на посаді, погодився піти у відставку, коли Японія вийде на шлях одужання після різкої критики дій уряду у відповідь на кризу.

Згідно з даними уряду, які було оприлюднено раніше цього тижня, АЕС у Фукусімі зазнала більших пошкоджень і витоку радіації, ніж вважалося досі. Клацнути Читати подробиці

У трьох реакторах, як вважають, триває процес руйнування, включно з їхніми корпусами.

Вважають, що обсяг радіації, яка витекла на Фукусімі, дорівнює шостій частині витоку радіації після аварії на ЧАЕС. Це удвічі перевищує попередні оцінки японських посадовців.

Працівники АЕС сподіваються завершити процес охолодження і повного закриття реакторів на початку наступного року.

Понад 80 тисяч людей було евакуйовано з районів, прилеглих до АЕС.

Після аварії у Фукусімі в Японії було зупинено ще кілька АЕС, що викликало стурбованість можливим браком електроенергії в країні у пікові літні місяці.

  • В Японії вшановують загиблих - через 3 місяці після цунамі

Через три місяці після цунамі і землетрусу, внаслідок яких загинули приблизно 23 тисячі людей, 90 тисяч людей досі живуть у тимчасових притулках.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS