Посол Росії: Про ціну на газ домовимось

Міхаіл Зурабов
Image caption Міхаіл Зурабов впевнений, що Росія і Україна домовляться

Посол Росії в Україні твердить, що Москва знайде рішення щодо ціни російського газу для України. Тим часом український прем'єр Азаров назвав свої останні переговори у Москві позитивними і каже, що Росія почула аргументи Києва про "несправедливість" чинної газової угоди.

Російський посол Міхаіл Зурабов твердить, що проблеми не виникнуть, бо між Росією та Україною є діалог. Одним із прикладом цього він вважає нещодавню зустріч російського та українського прем'єрів у Москві.

Владімір Путін і Микола Азаров тоді так і не домовилися про зниження ціни на газ для України.

Однак пан Зурабов твердить, що переговори можуть все вирішити.

"Якби була ситуація, за якої один говорив, а інший не чув, от тоді можна було б говорити про серйозний виклик, у тому числі й характеру наших сьогоднішніх відносин. Оскільки цей діалог є, він ведеться і поглиблюється на професійному рівні, я переконаний у тому, що рішення буде знайдене", - сказав українським журналістам Міхаіл Зурабов.

Українські урядовці ж сподіваються знизити ціну на газ для України і прем'єр-міністр Микола Азаров, незважаючи на свою, як вважають, невдалу поїздку до Москви, все ж вбачає поступ у цьому питанні. Бо Росія, за його словами, погодилась з тим, що "формула дає для України ціни на газ набагато вищі, ніж у наших сусідів".

"Головний результат переговорів позитивний, прем'єр-міністр Росії погодився з тим, що формула дає для України ціни на газ набагато вищі, ніж у наших сусідів", - заявив пан Азаров в телеефірі у п'ятницю, припустивши, що чинний газовий контракт з Москвою може бути розірвано.

Раніше "Газпром" обіцяв зниження цін на імпортний газ для України лише в разі, якщо Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" погодиться на злиття з ним.

Водночас російське керівництво неодноразово твердило про неможливість перегляду газової угоди, підписаної Юлією Тимошенко.

Газета "Дзеркало тижня" пише, що "вступ до Митного союзу та/або поглинання "Газпромом" українського "Нафтогазу" - оце і є оголошена Кремлем політична ціна, яку має заплатити Україна за політичне рішення про зниження ціни на російський газ до звичайного ринкового рівня".

Газета нагадує про нещодавню заяву глави російського "Газпрому" Алексєя Міллєра, коли він сказав, що ціна на газ для України у четвертому кварталі цього року може перевищити 500 доларів. Крім того, пан Міллєр заявив, що "Газпром" не має наміру "вигадувати якусь нову формулу або прив’язувати її до будь-яких інших енергоносіїв".

У зв’язку з цим газета "Дзеркало тижня" дивується, що український уряд досі вірить у можливість досягнення вигідної для України домовленості про газ з Росією.

Новини на цю ж тему