Невеликий літак майже пролетів над резиденцією Обами

Винищувачі ВПС США "перехопили" літак лише за 18 кілометрів від заміської резиденції президентів США у Кемп-Девіді, де президент Барак Обама із родиною проводили вихідні.

Копирайт изображения Getty
Image caption Заміська резиденція президентів США у Кемп-Девіді вважається одним із найбільш захищених просторів у світі

Інцидент стався після обіду у суботу. Коли легкий літак Beechcraft Bonanza залетів у повітряний простір над маєтком, охороні не вдалося вийти на зв’язок із пілотом літака. Відтак, у повітря піднялися два винищувачі F-15, які і змусили літак приземлитися.

У Командуванні повітряно-космічної оборони Північної Америки заявили, що через цей інцидент загрози для президента та його родини не виникло, хоча літак не долетів до самої резиденції лише 18 кілометрів.

Водночас, американські військові поки що не повідомляють, чи був проліт цивільного літака повітряним простором над резиденцією президентів США випадковістю.

Заміська резиденція американських президентів у Кемп-Девіді є об’єктом ВМС США і вважається однією із найбільш захищених територій у світі.