МВФ зазнав потужної хакерської атаки

Керівництво МВФ підтвердило, що кілька місяців тому база даних фонду зазнала серйозного кібер-нападу, масштаби і наслідки якого досі намагаються оцінити експерти.

Копирайт изображения Reuters
Image caption У МВФ нові проблеми?

Як заявив представник Міжнародного валютного фонду Девід Хоулі, ця атака "пробила суттєву діру" у комп’ютерній системі фонду. Водночас, за його словами, це не призвело до якихось збоїв у роботі фонду:

"Я можу підтвердити, що ми розслідуємо цей інцидент. Я не уповноважений давати більш конкретні коментарі у зв’язку із цим випадком", - заявив представник МВФ журналістам по тому, як інформація про хакерську атаку на МВФ потрапила до американської преси.

Пан Хоулі також повідомив, що атака на комп’ютерну систему та базу даних МВФ сталася ще до того, як екс-керівника фонду Домініка Стросс-Кана звинуватили у сексуальних домаганнях.

Першою про цю атаку повідомила The New York Times, яка написала, що хакери встановили програму, яка дозволила їм отримати доступ до внутрішньої інформації фонду.

Агенція Bloomberg із посиланням на власне джерело у МВФ пише, що в результаті атаки хакери викрали "адреси електронної пошти та документи". Джерело" Bloomberg У МВФ також припускає зв’язок між атакою та "неназваним іноземним урядом".

Агенція також нагадує, що МВФ володіє конфіденційною економічною інформацією щодо економічної ситуації у багатьох країнах світу.

Оглядачі також припускають, що подібна інформація може змінити хід переговорів щодо надання фінансової допомоги країнам, які отримують кредити МВФ.

Інша бізнесова агенція Reuters також повідомляє, що до розслідування долучилося і ФБР США.

Світовий банк, діяльність якого тісно пов’язана із діяльністю МВФ, повідомив, що тимчасово із "міркувань безпеки" заблокував сполучення між мережею МВФ та власною комп’ютерною системою, хоча спроб отримати доступ до внутрішніх даних Світового банку зафіксовано не було.