Вибори в Туреччині: правляча партія перемагає

За попередніми підрахунками, партія Справедливості та розвитку на чолі з нинішнім прем’єром Реджепом Таїпом Ердоганом навряд чи отримає конституційну більшість.

Image caption Під час його третього прем’єрства панові Ердогану таки доведеться домовлятися з опозицією

Після підрахунку 99.98 % голосів турецьких виборців, які голосували минулої неділі, переважну більшість - 51% - було віддано партії Реджепа Таїпа Ердогана. Це означає, що вона отримає у парламенті 326 місць.

Однак для внесення поправок до конституції керівній партії треба мати 367 із 550 місць у парламенті.

Саме здатність партії Справедливості та розвитку на чолі з чинним прем’єром отримати конституційну більшість і самотужки, без союзників впроваджувати подальші політичні та економічні зміни, було головною інтригою цих парламентських виборів у Туреччині. Нині у Туреччині діє конституція, ухвалена ще 40 років тому за врядування військових.

Поки що економічна політика партії Справедливості та розвитку була досить ефективною - економіка Туреччини стало зростає, безробіття зменшується, і країна цілком серйозно претендує на членство у Євросоюзі. Саме успіхи в економіці, на думку оглядачів, і забезпечують впродовж останніх восьми років сталу підтримку партії із ісламістським корінням серед виборців.

Економіка також стала центральною темою передвиборчої програми правлячої партії, серед обіцянок якої - масштабний проект будівництва каналу, який має з’єднати Чорне море з Егейським та розвантажити Босфор, а також будівництво нових аеропортів, мостів та лікарень.

Лідер Справедливості та розвитку Реджеп Ердоган, який може втретє очолити турецький уряд, вже заявив про те, що спробує домовитися з опозицією, яка також буде досить потужно представлена у парламенті.

"Люди чітко висловилися за створення нової конституції через консенсус та переговори. І ми будемо шукати порозуміння з головною опозицією, іншими опозиційними силами, позапарламентськими партіями, пресою, неурядовими організаціями, науковцями, - всіма, хто має що сказати з приводу нової конституції", - заявив прем’єр-міністр Туреччини.

За попередніми підрахунками, головні конкуренти партії Ердогана на виборах - світська Республіканська народна партія - отримала 25% голосів.

Крім того, крайньоправий Націоналістичний рух отримав 13% і також потрапляє до парламенту.

Новини на цю ж тему