Поляки обурені тим, як їх приймають у Львові

Євро-2012 у Львові Копирайт изображения AFP
Image caption Часопис "Rzeczpospolita" нагадує, що на цьому стадіоні має бути матч Україна-Австрія у листопаді

Польський часопис "Rzeczpospolita" вміщує статтю "Львів близький і далекий", де журналіст обурюється тим, як поляків зустрічають у Львові. Він твердить, що українці навмисне фальсифікують історію і це не сприяє україно-польській інтеграції, яка так, на його думку, необхідна для проведення Євро-2012.

Автор статті Стефан Шчеплек згадує слова Віталія Кличка, який сказав, що коли б Україна проводила чемпіонат з росіянами, то це було б приємніше.

"Але Росія не хотіла, треба було запросити Польщу, як члена Європейського Союзу, і це збільшувало шанси України на успіх", - твердить автор матеріалу, який поїхав до Львова знайомитися із тим, як місто готується до Євро-2012.

"У Львові є трамваї, тролейбуси і автобуси, але до стадіону на них доїхати неможливо, бо він розташований за містом", - ділиться досвідом журналіст і додає, що стадіон ще й будується з великим запізненням.

"Коли спортивні журналісти з найкращих європейських видань гуляли Львовом, то їм розповідали не зовсім правдиву історію або старанно вибрану інформацію", - обурюється автор матеріалу. Як приклад він наводить те, що на площі Ринок їм розповідали не про будинки польських королів, а про місце, де ночував російський цар Петро Перший.

"Ми чули про спадщину від австрійців, угорців, євреїв, німців, вірменів... Нема чогось такого, як польські сліди у Львові, адже все це хтось збудував", - твердить журналіст і говорить про "очевидну фальсифікацію історії".

Автора статті обурює, що у Львові з'явилася вулиця Героїв УПА і пам'ятник Степану Бандері вже після оголошення новини про те, що Україна і Польща проводитимуть Євро-2012 разом.

На думку журналіста, таким чином "втрачено шанс на глибше порозуміння між Львовом і Польщею".