Росія не хоче сирів з України, Білорусі та Німеччини

Російські сировари закликають уряд своєї країни заборонити чи обмежити імпорт сиру із різних країн, незалежно від того, в якому вони союзі.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption На смак росіян в українському "Російському" сирі замало молока і забагато пальмової олії?

"Нас дуже хвилює ситуація із імпортом сирів, причому не тільки із Білорусі, але й з України та країн далекого зарубіжжя, передусім, Німеччини", - заявив керівник російського Національного союзу виробників молока Андрій Даниленко.

При цьому він назвав різні претензії до сироварів різних країн. Зокрема, щодо української продукції, то росіян турбує її якість:

"В Україні обсяги виробництва молока не зростають, зате виробництво сирів, як не дивно, зростає гігантськими темпами. При цьому Україна є одним із найбільших імпортерів тропічних олій у світі", - заявив пан Даниленко, додавши, що питання є і щодо якості та безпечності самого українського молока.

За його словами, нині на українських молочних підприємствах працюють російські санітарно-ветеринарні інспектори, які, як він висловився, "можуть підтвердити наші претензії".

У російському "Россельхознадзорі" також підтвердили присутність російських експертів на українських підприємствах, які перевіряють технологію виробництва молока та молочних продуктів.

Дружба дружбою, а грошики нарізно

Що ж до сирів із Білорусі, то тут росіян непокоїть цінова політика білоруських сироварів:

"Треба подивитися: якщо Білорусь завозить сири за цінами, що є нижчими за ті, про які ми домовлялися, ми будемо вдаватися до відповідних заходів, аби вони не влаштовували демпінг", - заявив голова російського союзу виробників молока.

Він також закликав уряд активніше використовувати важелі митно-тарифного регулювання, запроваджуючи вищі імпортні мита на продукцію, яку можуть виробляти і в Росії.

При цьому Білорусь є членом Митного союзу із Росією, а відтак, торгівля між цими країнами має бути цілком вільною, без обмежень та винятків.

Увійти на російський ринок білоруським сироварам допомогли україно-російські "молочні війни", які розпочалися у 2006 році.

Небезпека із Заходу

"Демпінгують" і німецькі виробники, яким вдається продавати свої сири у Росії навіть за нижчими цінами, ніж сири українських виробників.

Наприклад, "Гауда", зварена в Україні, коштує у Росії на 15-20% дорожче, ніж "Гауда" німецького виробництва. "Секрет" європейців у якісному молоці, яке, до того ж, у Європі коштує дешевше, аніж в Україні.

Утім, як вважають оглядачі, прихід європейських сирів на російський ринок може підірвати тамтешню присутність української та білоруської продукції, а от російських виробників не врятує.

Згідно із офіційними даними, частка імпортних молочних продуктів у загальному споживанні в Росії у 2010 році склала майже 20%, із яких продукція українського виробництва становить близько 17%.

Від початку цього року Росія імпортувала майже на чверть більше твердих та м’яких сирів, аніж за той самий період минулого року.