США не зважають на позицію Росії по Сі Бризу

Вашингтон не має наміру реагувати на критику Москви щодо україно-американських військових навчань "Сі Бриз", зокрема, щодо появи у водах Чорного моря американського протиракетного крейсера "Монтерей".

Копирайт изображения AP
Image caption Поява крейсера "Монтерей" в Чорному морі викликала критику Росії

Як повідомляє посольство США в Києві, про це на брифінгу в Держдепартаменті заявив заступник речника цього відомства Марк Тонер. Він сказав, що Вашингтон надає право Москві залишатися при своїй думці.

"Росія має право на власну думку. Я не збираюся аналізувати слова МЗС Росії. До того ж я хочу дізнатися більше подробиць про ці навчання. Але ми маємо тісні двосторонні взаємини з Україною і ці навчання вписуються в цю співпрацю,"- сказав Марк Тонер.

Речник МЗС України Олександр Дикусаров теж твердить, що всі елементи, які включені в програму навчань, не пов'язані з відпрацюванням дій, які могли б становити небезпеку для сусідів України.

"Україна не бачить у проведенні "Сі Бризу" реальної або потенційної загрози для будь-якої країни Чорноморського регіону,"- твердить Олександр Дикусаров.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Реакція Росії на американський корабель

Напередодні МЗС Росії різко скритикувало участь у навчаннях американського протиракетного крейсера, висловивши здивування, що для таких тренувань було обрано корабель з таким озброєнням.

"Яку роль виконують протиракетні установки Монтерея у навчаннях, під час яких відпрацьовують антипіратську операцію за стандартами НАТО?" – йдеться у заяві російського МЗС.

Москва розцінила появи елементів протиракетної стратегічної інфраструктури поблизу своїх кордонів, як загрозу національній безпеці.

Тим часом голова парламентського підкомітету з державної безпеки Олександр Скибинецький сказав Бі-Бі-Сі, що реакція Росії викликана, насамперед, невдоволенням з приводу "дрейфу" України на Захід.

"Росія завжди знайде привід для критики і претензій до України. Це наша справа, які цілі навчань, і в який спосіб їх проводити. Москва розглядає появу "Монтерея", як тест на можливість створення ПРО в акваторії Чорного моря. Але національним інтересам Росії це не загрожує. Це політична гра, а не загроза Росії", - сказав Олександр Скибинецький.

На думку депутата, в той час, як Росія веде інтенсивний діалог з НАТО і США, вона могла б вийти на компроміс щодо створення ПРО.

Наміри США розмістити в Європі елементи ПРО для захисту від можливого ракетного удару з Ірану вже протягом кількох років викликають нервову реакцію Москви. Втім США заявляють, що ПРО не спрямована проти Росії.

Але Москва критикує таку позицію Вашингтона, і свого часу навіть погрожувала розмістити у відповідь в Калінінградській області протиракетні комплекси "Іскандер".

Новини на цю ж тему