Британцям не вистачає грошей на їжу

Британцям не вистачає грошей на їжу Копирайт изображения Getty
Image caption Все більше британців рахують гроші перед тим, як піти у супермаркет за продуктами

У Британії все більше сімей борються за виживання. Люди, які працюють, змушені ходити у спеціальні заклади, які безкоштовно видають їжу - після сплати всіх рахунків за квартиру грошей на харчі не лишається.

Вісімнадцять місяців тому Дженні Ройґ не задумувалась перед тим, як наповнити продуктами корзину у супермаркеті. Однак після того, як одного дня їй не було чого дати дітям з собою в школу, вона зрозуміла, що необхідно просити допомоги.

"Я знала, що у нас небагато грошей. Це не було шоком. Я просто була засмучена. Я не давала дітям необхідного", - розповіла Дженні.

Знайти їжу для всієї родини стало проблемою для Дженні, тому часто вона не їла сама, аби нагодувати чоловіка і дітей.

"Я була голодна. Я йшла до ліжка плакати від голоду. Були погані тижні і хороші тижні, але я намагалась жити далі", - каже Дженні, яка має велику родину. У неї семеро дітей, п'ятеро з них молодші 12-ти років. Дженні та її чоловік завжди працювали і їм вдавалося прогодувати сім'ю, однак зараз це стало проблемою.

"Ми ніколи не жили на соціальну допомогу. Ми завжди самі себе забезпечували. Ми тяжко працювали, щоб сплатити наші рахунки", - твердить Дженні. Вона працювала у шкільній їдальні, а вночі вони з чоловіком прибирали в офісах.

Фінансові проблеми почалися, коли кожного місяця сума у рахунках до сплати, які вони отримували, збільшувалася.

"Ціни піднялися на все, однак наші прибутки не змінилися. Я не розумію цієї логіки", - говорить Дженні.

Вона звернулась за допомогою до благодійних організацій, які надають пакети з харчами тим, хто цього потребує. Дженні говорить, що була дуже здивована тим, що там побачила. Їй розповіли, що за останній рік кількість людей, що потребує такої допомоги, подвоїлася.

"Останнім часом серед наших клієнтів зростає кількість людей, що працюють. У них настільки невеликі прибутки, що вони не можуть впоратися зі своїми проблемами", - твердить Кріс Муд, директор благодійної організації. Він говорить, що ціни на харчі і на пальне ростуть, і люди мають робити вибір - опалювати своє помешкання чи нагодувати сім'ю.

Згідно із останніми дослідженнями британської Resolution Foundation, впродовж останнього десятиліття у Великій Британії склалася ситуація, коли рівень життя працюючих людей, які звикли вважати себе середнім класом, не покращується роками.

Як йдеться у дослідженні, від 2003 року середня зарплатня у Британії майже не змінювалася. Тоді як економіка країни за цей самий період зросла на 11 відсотків.