Журналістів сховали від президента. Чи навпаки

Охорона президента "бореться" з журналістами Копирайт изображения UNIAN
Image caption Охорона президента "бореться" з журналістами

ЗМІ повідомляють про нові факти утисків професійної діяльності журналістів. Представники багатьох видань, які були присутні на конгресі російськомовної преси, твердять, що українських та іноземних журналістів зачинили у залі президент-готелю "Київський" під час виходу звідти Віктора Януковича.

Хоча після свого виступу на конгресі пан Янукович пообіцяв учасникам відповісти на їхні запитання після завершення форуму.

"Українська правда" пише, що коли президент у супроводі не менше 10-ти охоронців пішов до виходу, іноземні журналісти побігли за ним, сподіваючись на брифінг, однак охорона зачинила перед ними двері.

Видання каже, що журналістів без пояснень близько 15 хвилин тримали в зачиненій конференц-залі.

Сам Віктор Янукович, перебуваючи у середу у Вінниці, сказав, що влада врахує зауваження міжнародної правозахисної організації "Freedom House" щодо порушень в Україні, в тому числі стосовно журналістів.

"Критику, яка є справедливою, треба враховувати, і ми її врахуємо. А там, де є у нас розбіжності – час покаже,-" сказав Віктор Янукович.

Водночас експерти нагадують, що кілька днів перед цим журналістів не пустили до резиденції президента в "Межигір'ї". Рух "Стоп цензурі" мав намір 6 червня, у День журналіста, провести акцію під резиденцією з вимогою виконання обіцянки президента показати свій маєток.

"Була обіцянка першої особи держави і наш обов'язок – проконтролювати це. Була запланована у п'ятницю зйомка, однак у суботу її скасували за нез'ясованих причин,-" сказала кореспондентка Наталя Соколенко.

Під "Межигір'ям" зібралося близько 60 журналістів. Але Віктор Янукович, кажуть очевидці, проїхав повз них не спиняючись. Прес-секретар президента Дарка Чепак сказала, що "кортежу забороняє зупинятися служба безпеки глави держави."

У вересні минулого року було також скасовано відвідання журналістами "Межигір'я", попри обіцянку Януковича влаштувати таку екскурсію.

Неодноразові закиди на адресу української влади щодо утисків журналістів посилюються з боку авторитетної міжнародної організації "Репортери без кордонів".

За словами представників організації, протягом останнього року постраждало 36 журналістів, третина з яких - від дій влади. Це більше, ніж минулого року.

У 2011 році на щорічній "Карті свободи слова" "Репортерів без кордонів" Україна позначена червоним кольором. Ця категорія означає, що в державі складна ситуація. Такий же колір у Росії, Білорусі, Китаю, Іраку, Венесуели і Туреччини.

Торік Україна була позначена оранжевим кольором, що означає "помітні проблеми".