Ходорковського відправили у колонію в Карелії

Міхаіл Ходорковський Копирайт изображения getty images
Image caption Міхаіл Ходорковський, можливо, доставлений до колонії у Карелії

Екс-голова ЮКОСу, засуджений за другою карною справою до 13 років позбавлення волі, етапований з Вологодського СІЗО до однієї з двух колоній Карелії.

За інформацією російських ЗМІ, скоріш за все, Міхаіл Ходорковський буде відбувати покарання у виправній колонії Сегезького району республіки.

Правоохоронні органи Карелії відмовилися підтвердити або спростувати цю інформацію.

Адвокати Ходорковського також утримуються від коментарів до отримання офіційного підтвердження про місцеперебування їхнього підзахисного.

Керівник карельського управління Федеральної служби виконання покарань Дмітрій Бєлов сказав ЗМІ, що в Сегезькій колонії в'язні можуть навчитися різним професіям, зокрема, робити меблі і карельські сувеніри.

"В Сегезькій колонії є і швейне виробництво, і деревообробка. Там роблять різні меблі. Ще є виробництво сувенірів, приміром, там роблять макети церкв, різні кораблики, настільні ігри,-" каже Дмітрій Бєлов.

У грудні минулого року Ходорковського і екс-голову "Менатепу" Лебєдєва засудили до 14 років позбавлення волі кожного за звинуваченнями у розкраданні всієї нафти, яка була видобута ЮКОСом. А 24 травня Московський міський суд підтвердив обвинувачувальний вирок за другою справою, але скоротив їм терміни до 13 років.

Сам Міхаіл Ходорковський ще раніше передав через адвокатів відповіді на запитання іноземних журналістів, в яких, зокрема, сказав, що Путін призначив його своїм особистим ворогом. За словами Ходорковського, Путін поділяє погляди Сталіна на роль судової системи.

На думку бізнесмена, з приходом до влади Дмітрія Медвєдєва, ситуація в сфері законності і правопорядку не поліпшилася.

«Чи намагався він щось змінити? Думаю, так. У нього вийшло? Ні."

В інтерв'ю агенції Bloomberg пан Ходорковський сказав, що не має президентських амбіцій. За його словами, вірогідність того, що наступним президентом стане діючий глава держави або прем'єр Путін, значно вища, ніж обрання на цю посаду альтернативного кандидата.