Вчені: можна запобігти тисячам смертей від сифілісу

Вчені твердять, що можна запобігти смертям сотень тисяч малюків щороку, якщо перевіряти на сифіліс всіх вагітних жінок.

Копирайт изображения SCIENCE PHOTO LIBRARY
Image caption Так виглядає бактерія бліда трепонема, яка викликає сифіліс

Британські дослідники вивчили історії 41 тисячі жінок з усього світу і дійшли висновку, що аналізи на сифіліс та вживання антибіотиків могли удвічі зменшити кількість смертей від нього.

Багато вагітних, недужих на сифіліс, передавали ту хворобу малятам ще в утробі.

Натомість, вченні наполягають на тому, що аналіз на сифіліс є дешевим і дуже ефективним засобом у боротьбі з дитячою смертністю, спричиненою хворобою.

Сара Хоукс з University College London каже, що нині бракує "бажання робити аналізи", вона також наголосила на тому, що лікування пеніциліном є "надзвичайно дешевим". Тоді як той антибіотик, якщо вчасно почати ним лікуватися, може запобігти, зокрема, народженню мертвих дітей.

Щороку від сифілісу помирають близько 500 тисяч малюків, більшість із них – у тій частині Африки, що розташована на південь від Сахари.

Image caption Щороку від вродженого сифілісу помирають до півмільйона малюків

Сифіліс передається переважно статевим шляхом і завдає серйозної шкоди серцю, мозку та очам, а також може спричинити смерть. Крім того, сифіліс може передаватися від матері до дитини, тоді його називають вродженим.

В багатьох країнах, розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі Джеймс Галлахер, вагітних зобов’язують здавати більшість аналізів, але цього бракує у деяких віддалених та бідних регіонах світу. Припускають, що лише кожна восьма вагітна здає аналізи на сифіліс.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, щороку більше двох мільйонів жінок, хворих на сифіліс, вагітніють. У двох третинах випадків це спричиняє серйозні ускладнення - смерть щойно народжених, їхню маленьку вагу або народження мертвих малюків.