Британія підвищує пенсійний вік, бо люди живуть довше

У Великій Британії уряд розробляє плани збільшити пенсійний вік для працівників державного сектора із 60 до 66 років. У разі ухвалення такого рішення нова система буде запроваджена із 2020 року.

Копирайт изображения Getty
Image caption Денні Александер, головний державний скарбник Британії обурений, чому профспілки не продовжують переговорів

На знак протесту проти пенсійних реформ 30 червня можуть оголосити страйк 750 тисяч працівників державних установ. Найбільше обурення викликали намагання уряду змінити систему обрахування пенсій і збільшення розміру обов'зкових виплат для працюючих.

Головний секретар державної скарбниці Денні Александер виступив із критикою намірів профспілок організувати протести "до того, як ще не завершилось обговорення проблеми". Однак очікується, що в офіційній заяві з цього приводу урядовець не відступиться від ідеї збільшення пенсійного віку, в тому числі і для військових, поліцейських та пожежників.

За попередніми даними, буде також оголошено, що ті працівники, які отримують на рік менше 15 тисяч фунтів (близько 195 тисяч гривень на рік) не повинні сплачувати більше пенсійних податків.

"Все дуже просто. Люди живуть зараз набагато довше, ніж це було в 70-ті роки",- пояснив посадовець наміри уряду підвищити пенсійний вік.

"Основний підхід полягає у тому, що люди будуть працювати більше, їхні внески трохи збільшаться, а ми також зможемо гарантувати, що пенсії на момент завершення трудової діяльності загалом будуть такі ж, як і зараз", - сказав Денні Александер.

Браян Стратон, один з керівників британських профспілок в свою чергу заявив, що якщо "уряд вже визначився", то "для нас видається не можливим продовжувати ці переговори".