Комуністи хочуть і не хочуть іти з коаліції

Червоний прапор
Image caption 9 травня червоний прапор майорів у багатьох містах України

Комуністична партія ніяк не може вирішити, чи вийти їй з парламентької більшості через рішення Конституційного суду про заборону червоного прапора на святкуваннях 9 травня.

"Частина наших товаришів піднімає питання про доцільність подальшого перебування фракції у парламентській більшості. Інші вважають, що така постановка питання передчасна", - сказав Петро Симоненко під час з'їзду КПУ в суботу в Києві.

Він твердить, що необхідно "захищати інтереси трудящих", а це краще робити, на думку пана Симоненка, перебуваючи у більшості.

Крім того, Петро Симоненко запропонував провести у Львові "антифашистський конгрес інтелігенції".

В останніх діях влади Петро Симоненко вбачає "негативні тенденці", серед них він згадав не тільки рішення КС про заборону червоного прапора, а й щодо статусу російської мови, ситуації навколо звання Героя України головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу, затягуванні переговорів про вступ України до Митного Союзу.

Також голова КПУ незадоволений поступом в ухваленні пенсійної реформи і заявляє, що комуністи будуть проводити масові акції протесту проти проведення цієї реформи в Україні.

Напередодні Конституційний суд оприлюднив рішення за зверненням депутата Юрія Костенка про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги під час святкувань 9 травня. Суд визнав неконституційним вивішування червоних прапорів на День Перемоги.

Рішення КС у Партії регіонів назвали таким, що потрібно виконувати.

Тим часом у Луганській області вже оголосили, що рішення суду на них не впливає, і вони

все одно вивішуватимуть червоний прапор на державних установах, посилаючись на рішення обласної ради.

"Депутатський корпус Луганської облради ухвалив рішення, що червоний прапор висітиме на державних установах до 22 червня, до початку Великої Вітчизняної війни, - каже депутат від КПУ Спиридон Кілінкаров.

Раніше комуністи заявляли про свій намір відзначити 70-ту річницю початку Великої Вітчизняної війни під червоними прапорами у Львові.

Голова львівської обласної ради Олег Панькевич у відповідь сказав, що створить штаб для запобігання можливих провокацій 22 червня.

9 травня у Львові відбулися сутички між представниками патріотичних сил і представниками партій, що ходили під червоними прапорами. Пізніше обидві сторони звинувачували один одного в провокаціях.

Подробиці читати тут.