Померла правозахисниця Олена Боннер

Андрій Сахаров та Олена Боннер
Image caption Олену Боннер і Андрія Сахарова називають символами демократії у світі

Вдова академіка Андрія Сахарова, відома правозахисниця Олена Боннер померла у США на 89-му році життя у суботу, 18 червня. Відповідно до заповіту, її прах буде поховано у Москві на Востряковському кладовищі, там, де покоїться її чоловік, матір і брат.

Олена Боннер разом із Андрієм Сахаровим все своє життя присвятила правозахисній діяльності. Вона входила до комісії з прав людини при президенті Борисі Єльцині, але у 1994 році залишила посаду після початку першої війни у Чечні.

Олена Боннер представляла академіка Сахарова на врученні Нобелівської премії миру у 1975 році.

Правозахисники називають смерть Олени Боннер великою втратою для правозахисного руху. Її вважали прикладом і авторитетом для правозахиснків.

"Її смерть – це відхід одного із засновників правозахисного дисидентського руху. Це величезна втрата для нас. Бо вона і Андрій Сахаров були яскравим прикладом для нас у тому, як треба будувати своє життя", - сказав лідер російського правозахисного руху "За права людини" Лев Пономарьов.

Олена Боннер підтримувала стосунки із правозахисниками в Україні. А за часів після Помаранчевої революції її внесок у розвиток демократії у світі відзначав президент Віктор Ющенко.

Зокрема, він наголошував, що разом з Андрієм Сахаровим вони є "високоморальними захисниками прав людини" і символізують "не лише у своїй Батьківщині, а й в усьому світі цілу епоху боротьби за демократію".