Расмуссен: НАТО не покине Лівію доки не переможе

Генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен заявив, що альянс продовжуватиме кампанію в Лівії, доки не здолає сили полковника Каддафі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Генсек НАТО заявив, що альянс не вводитиме наземні війська у Лівію

Пан Рассмусен сказав, що НАТО слід підготуватися до майбутнього без Каддафі. Втім, за його словами, альянс не введе наземні війська для підтримки порядку після завершення конфлікту.

Він зробив ці заяви наприкінці зустрічі в Брюсселі міністрів оборони країн НАТО, на якій вони підсумовували результати двомісячних авіаударів у Лівії.

По завершенні зустрічі міністри закликали Каддафі відмовитися від влади, заявивши, що час працює проти нього:

"Час працює проти Кададфі, який однозначно втратив будь-яку легітимність і тому повинен піти у відставку", - йдеться у заяві міністрів за підсумками переговорів.

"Режим, що систематично залякував і нападав на власне населення не має майбутнього," - додають вони.

Тим часом полковник Каддафі раніше пообіцяв, що залишиться в країні "живим або мертвим" і заявив, що стати мучеником "у мільйон разів краще", ніж здатися.

Впродовж минулої ночі у Тріполі лунали вибухи, по тому, як у вівторок сили НАТО здійснили одне з найбільш інтенсивних бомбувань столиці Лівії.

Лівійський уряд визнав, що авіаудари поцілили у військові об'єкти, які належать Республіканській гвардії. Лівійське телебачення повідомило, що комплекс Каддафі також став мішенню.