Ватикан бореться із сексуальними домаганнями

Копирайт изображения AFP

Ватикан заснував новий навчальний центр допомоги жертвам сексуального насильства, які постраждали від представників церкви.

Римська католицька церква готується до масштабної конференції, під час якої обговорюватимуться проблеми сексуальної наруги. Вона відбудеться у Римі у лютому наступного року.

Ватикан закликав священників взяти участь у конференції зі своїми пропозиціями щодо боротьби із сексуальною наругою, враховуючи законодавство своїх країн.

Новий центр допомоги надаватиме основні поради жертвам насильства, а також священникам, які стикатимуться із повідомленнями про наругу.

Ці основні поради наватимуться різними мовами: німецькою, англійською, французькою, іспанською та італійською.

"Навчальний центр співпрацюватиме із медичними закладами та університетами з метою дослідити проблему сексуального домагання", - розповідає архієпископ Мюнхена Клаус Петер Францль, передає інформаційна агенція Reuters.

Приватні спонсори зобов'язалися виділити гроші на базу данних центру упродовж перших трьох років.

Водночас представники жертв сексуального насильства розкритикували Ватикан за повільну реакцію на звинувачення у сексуальних домаганнях з боку духовенства.

Баронеса Шіла Холлінз, яка буде однією із головних спікерів на майбутній конференції, висловила сподівання, що під час дебатів передусім зважатимуть на точку зору жертв.

"Дехто втратив віру і вони не можуть ходити до церкви саме через присутність священника. Інші продовжують вірити, не зважаючи ні на що", - сказала баронеса Холлінз, яка є професором психіатрії у лондонському St. George's University.