Віце-президент ФІФА пішов у відставку

Джек Ворнер звинувачення проти нього заперечує Копирайт изображения Reuters
Image caption Джек Ворнер заперечує всі звинувачення

Керівний орган світового футболу підтвердив, що віце-президент ФІФА Джек Ворнер пішов у відставку.

"Як наслідок відставки віце-президента, всі дії стосовно нього комітету з етичних питань зупинено і презумпція невинності залишається", - йдеться у заяві ФІФА.

29 травня пана Ворнера тимчасово відсторонили від виконання обов'язків на час розслідування звинувачень у корупції проти нього.

Його та ще одного члена ФІФА Мохамеда бін Хаммама звинуватили в тому, що вони платили хабарі вартістю понад мільйон доларів карибським федераціям.

Чак Блейзер, генеральний секретар Конфедерації футболу країн Північної і Центральної Америки і зони Карибського моря (КОНКАКАФ), президентом якої був Джек Ворнер, припустив, що порушення правил ФІФА сталось під час зустрічі, яку організували бін Хаммам та Джек Ворнер у травні.

Звинувачення на адресу пана Ворнера пролунали і в британському парламенті, де колишній керівник англійської заявки на проведення Чемпіонату світу-2018 лорд Трісман розповів про порушення під час відбору господаря турніру.

Лорд Трісман сказав, що в обмін на голос за Англію під час голосування ФІФА пан Ворнер попросив гроші на будівництво навчального центру на Трінідаді та права на трансляцію матчів Чемпіонату світу на Гаїті.

За власним бажанням

68-річний Джек Ворнер був членом виконавчого комітету ФІФА, який є головним організаційним органом для ухвалення рішень на час засідань Конгресу ФІФА.

У заяві після відставки ФІФА написала:

"ФІФА шкодує, що нещодавні події призвели до такого рішення пана Ворнера. Керівний орган світового футболу прийняв його відставку. Його внесок у міжнародний футбол та футбол у країнах Карибського басейну, а також особливо у КОНКАКАФ, є неоціненним. Пан Ворнер залишає ФІФА за власним бажанням після майже 30 років на службі".

ФІФА розпочала розслідування дій бін Хаммама та Ворнера у травні, але Джек Ворнер наголосив, що не робив нічого незаконного.

Новини на цю ж тему