Західні країни перебільшують проблему біженців

Копирайт изображения AP
Image caption Посланець доброї волі ООН зустрілася з біженцями в міграційному центрі на острові Лампедуза в Італії

Західні країни дуже часто перебільшують проблему біженців. За словами верховного комісара ООН у справах біженців Антоніо Гутерреса, 80% біженців знаходять собі притулок у бідних країнах.

Найбільша кількість біженців у Пакистані. В Іраку і Афганістані перебуває понад п'ятнадцять мільйонів офіційно зареєстрованих біженців.

Антоніо Гутеррес закликав європейські країни до "солідарності" у питанні напливу біженців до ЄС, перебуваючи на острові Лампедуза в Італії. Туди за останні місяці приїхало близько сорока тисяч мігрантів з північної Африки. Однак пан Гутеррес твердить, що така кількість шукачів притулку для Європи, як "крапля в морі". Крім того, комісар ООН говорить, що мігранти їдуть з острова Лампедуза до материкової частини Італії, а потім вже роз'їжджаються всіма країнами ЄС.

До Антоніо Гутерреса долучилася відома акторка Анжеліна Джолі, як посланець доброї волі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Наповнені біженцями човни регулярно підпливають до берегів острова Лампедуза в Італії

Вони спеціально приїхали на острів Лампедуза своїми очима побачити ситуацію. Італійські мас-медіа неодноразово повідомляли про те, як біженці дістаються Лівії, Тунісу та інших країн північної Африки. Вони пересуваються у забитих вщерть човнах, що є доволі небезпечно.

"Коли ми подивимося на ситуацію в Лівії, звідки після початку конфлікту втік мільйон людей, з них менше 2% поїхали в Європу. Тому часом дискусії щодо цієї ситуації в Європі, на мою думку, не мають нічого спільного з реальністю", - каже пан Гутеррес.

Хоча він зауважив, що для такого маленького острова як Лампедуза прибуття тисяч мігрантів може бути "великим тиском", який необхідно подолати адекватно.

Тисячі мігрантів відправили у спеціальні табори на материкову частину Італії. Це викликало незадоволення в інших країнах ЄС, особливо у Франції, де побоюються, що мігранти перетнуть кордон і оселяться там.

Від італійського уряду вимагають контролювати і обмежувати наплив іммігрантів. Італія ухвалила нові правила, які збільшують терміни утримання нелегальних мігрантів у спеціальних таборах з 6 до 18 місяців.