Депутат ПАРЄ: Януковича "готують до складних питань"

Член французької делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Франсуа Рошблуан сказав Бі-Бі-Сі, що до нього телефонували з посольства України у Франції і запитували, яке питання він планує поставити на зустрічі із президентом Віктором Януковичем.

Копирайт изображения Other

"Я їм сказав, що поки що не вирішив, але, можливо, я запитаю, якою є ситуація з Юлією Тимошенко. Після цього не було жодних коментарів… Я можу припустити, що в посольстві боялися почути від мене щось гірше", - сказав пан Рошблуан.

Він також сказав Бі-Бі-Сі, що здивований такою діяльністю українського посольства.

Пан Рошблуан сказав, що не знає імені людини, яка телефонувала.

На думку французького депутата, у такий спосіб українське посольство намагалося підготуватися до "складних питань".

"Я думаю, що вони хотіли би знати запитання, щоби підготувати відповіді", - сказав член французької делегації.

За словами Франсуа Рошблуана це вперше він стикається з подібною ситуацією.

У посольстві України у Франції поки що не коментують заяву пана Рошблуана.

Заплановано, що у вівторок президент України Віктор Янукович виступить у Страсбурзі перед депутатами Парламентської Асамблеї Ради Європи, а потім відповість на їхні запитання.

Це не вперше з’являється інформація, що президента Януковича начебто "готують" до незручних ситуацій, але раніше на це скаржилися переважно журналісти. Це один з перших випадків, коли про це заявив депутат іноземної держави.

Інтернет-видання "Українська правда" із посиланням на свого кореспондента повідомляє, що у розкладі президента на час візиту до Страсбурга немає підходу до преси, а на "незаявлену" прес-конференцію запросять лише журналістів з офіційного пулу.

Чого Україні чекати від ПАРЄ?

ПАРЄ відома своїм критичним ставлення до ситуації із правами людини та свободою слова в Україні. Крім того, Венеціанська комісія, яка входить до структур Ради Європи, також критично оцінювала деякі законопроекти, які розглядаються в Україні.

Критичні заяви щодо ситуації з правами людини в Україні в останні місяці президентства Віктора Януковича лунають дедалі частіше. Так, у квітні Україну розкритикував Державний департамент США. Деталі тут. Раніше про незадовільну ситуацію у сфері прав людини заявляла міжнародна організація "Amnesty International".

Сесія ПАРЄ, на якій виступатиме президент Янукович, триватиме 3 дні, але український президент перебуватиме у Страсбургу лише у вівторок.

Втім, ймовірно, що Україна на тій сесії може стати об’єктом критики з боку Росії. Російська делегація, як повідомляли раніше, ініціюватиме ухвалення резолюції про протидію "неонацизму та правому радикалізму".

Серед держав, де, як сказано в проекті документу, є проблеми з відповідними проявами, згадана і Україна, а також Австрія, Литва, Латвія та Естонія. Йдеться, зокрема, про події 9-го травня у Львові, коли відзначення Дня Перемоги вилилося у бійки.