Шотландія та Уельс не хочуть у британську збірну

Футбол Копирайт изображения Other
Image caption "Футбольна суперечка" у Британії триває вже більш, ніж півстоліття. Нового імпульсу її додала "домашня" Олімпіада у Лондоні

Шотландія та Уельс кажуть, що обурені та здивовані "історичною домовленістю", про досягнення якої оголосила Британська олімпійська асоціація.

Йдеться про те, що начебто Шотландія та Уельс нарешті погодилися увійти до британської футбольної збірної для участі в Олімпіаді-2012 після майже півстолітньої відсутності.

При цьому Британська олімпійська асоціація зробила свою заяву лише через день після того, як керівник футбольної асоціації Шотландії Стюарт Реган публічно підтвердив небажання Шотландії входити до будь-якої британської команди.

А речник футбольної асоціації Уельсу, яка також проти того, щоб її гравці грали у британській збірній, назвав заяву олімпійської асоціації "перефразуванням старих новин": "Жодної нової угоди не укладали, жодної домовленості не досягли. Ситуація лишається такою, як і раніше".

Водночас Британська олімпійська асоціація у своїй заяві, яка викликала бурхливу реакцію Шотландії та Уельсу, наголосила, що кожна з футбольних асоціацій може індивідуально брати участь в Олімпіаді 2012, але при цьому дуже цінним є "визнання асоціаціями того, яке значення матиме участь команди Великої Британії у змаганнях в Лондоні в 2012 році".

Дебати щодо участі гравців з Уельсу, Північної Ірландії та Шотландії в британській команді загострилися після того, як Лондон у 2005 році отримав право на проведення Олімпіади.

Три асоціації побоюються втратити свій незалежний статус у ФІФА, якщо дозволять своїм гравцям виступати за збірну Великої Британії. Їхні представники переконані, що після виступу у спільній команді Великої Британії ФІФА хоча би раз рано чи пізно може вирішити зробити таку об’єднану команду постійною.

Спортивний оглядач Бі-Бі-Сі Гордон Фарк’юхар каже, що реакція Шотландії та Уельсу не могла стати сюрпризом для Британської олімпійської асоціації, адже вони давно і чітко заявляли про небажання приєднуватися до спільної команди.

При цьому він нагадує, що Північна Ірландія, Шотландія та Уельс поступилися Англії правом формувати команду Великої Британії, але без їхньої участі.

Оглядач Бі-Бі-Сі називає позитивною прагнення Британської олімпійської асоціації запрошувати гравців до британської збірної, незалежно від їхнього походження, але сумнівається, що самі шотландці, уельсці чи ірландці погодяться грати в тій команді.

"Багато людей вважають абсурдним, що на домашніх іграх не буде команди Великої Британії, і шлях для цього відкритий. Але не очікуйте почути дуже багато кельтського акценту у після матчевих інтерв’ю", - робить висновок Гордон Фарк’юхар.