Юлія Тимошенко звернулася до Європейського суду

Юлія Тимошенко подала скаргу до Європейського суду Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Юлію Тимошенко у Європейському суді з прав людини представлятиме американська юридична компанія

Лідер опозиційної партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко подала скаргу до Європейського суду з прав людини.

У скарзі йдеться про те, що під час порушення кримінальної справи і її розслідування не було взято до уваги статтю Європейської конвенції з прав людини про те, що людина не може бути затримана, якщо немає достатніх доказів скоєння нею злочину.

Адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко стверджує, що 24 травня генеральна прокуратура затримувала лідера "Батьківщини". Він також заявив, що не було підстав порушувати карні справи проти неї.

Також Сергій Власенко повідомив, що до суду подано окреме клопотання про надання цій справі статусу пріоритетного, як і у випадку зі справою Юрія Луценка, яка також знаходиться на розгляді у Європейському суді.

Сама Юлія Тимошенко заявила, що дві міжнародні організації - Covington & Burling LLP та аудиторська компанія BDO - зробили висновок про безпідставність порушення проти неї карних справ.

Однак, як каже кореспондентка Української служби Бі-Бі-Сі у Вашинтоні Наталія Хижняк, ідеться про американські юридичні компанії, яких найняла сама лідерка БЮТ. Подробиці - тут.

Юлія Тимошенко заявила, що одна з компаній, Covington & Burling LLP, представлятиме її інтереси у Європейському суді.

Екс-прем'єр також назвала "черговою провокацією" появу повідомлень про існування боргу компанії ЄЕСУ, яку вона колись очолювала, перед міністерством оборони Росії.

"Держава Україна ніяких зобов'язань за будь-якими угодами приватних структур мати не може. Усе це політичні провокації, які добре сплановані і робляться для того, щоб допомогти Януковичу розправитися зі своїми політичними конкурентами", - сказала Юлія Тимошенко.

У той же час, генеральна прокуратура України звинувачує Юлію Тимошенко у спробах затягти розгляд кримінальних справ, порушених проти неї.

На прохання екс-прем'єра прокуратура замінила захисників Юлії Тимошенко у справі про звинувачення у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні бюджетних коштів, передбачених Кіотським протоколом та під час придбання авто для Кабміну.

Водночас, речник прокуратури Юрій Бойченко заявив, що відмова від професійних послуг адвоката і заміна його депутатами парламенту виглядає як чергове затягування розгляду справи.

"Виглядають очевидними нові спроби затягти Юлією Тимошенко процес ознайомлення з матеріалами досудового слідства", - сказав Юрій Бойченко.

Найближчої п'ятниці, 24 червня, Печерський суд столиці розпочне розгляд карної справи, у якій Юлію Тимошенко звинувачують у перевищенні влади і зловживаннях, які завдали збитків державі, під час підписання газових угод у січні 2009 року.

Юлія Тимошенко каже, що цю справу у Печерському суді вестиме суддя, стаж роботи якого - близько двох років.

"Це людина, у якої немає ніякого досвіду. Він призначений указом президента на цю посаду, і цій людині довіряють розглядати одну із найбільш яскраво виражених політичних справ, яка має ознаки політичних репресій", - заявила Юлія Тимошенко.