FT: Київ зробив мікрокрок до кредиту МВФ

Financial Times пише про непростий вибір між пенсійною реформою та підвищенням комунальних тарифів, що його мусить зробити український уряд, аби отримати наступний транш від МВФ.

Image caption Равлик - як симовл українських реформ?

Британський діловий часопис пише, що по тому, як минулого тижня у парламенті пройшов перше читання законопроект про непопулярну пенсійну реформу, нічого не заважає президенту Віктору Януковичу та його урядові вже наступного місяця довести цей процес до завершення.

"Без реформ МВФ не дасть нових траншів із 15-ти мільярдного кредиту, виділеного минулого літа. Без грошей Києву буде непереливки", - пише Роман Олеарчик у статті "Україна: міліметр за раз".

Проштовхуючи пенсійну реформу, український уряд, водночас, намагається відтермінувати виконання іншої обіцянки - щодо підвищення комунальних тарифів, пише видання.

Часопис нагадує, що умовами надання позики МВФ були і пенсійна реформа, і підвищення тарифів на комунальні послуги. Проте подальше підвищення тарифів видається українському урядові гіршим злом з огляду на і без того високу інфляцію. Крім того, може виявитися, що цього вже буде занадто для громадян із порожніми гаманцями.

"Із наближенням виборів та падінням популярності Януковича через високу інфляцію буде дуже важко дотримуватися бюджетної ощадливості. Проте у Києва, який зіштовхнувся із постійно зростаючими цінами на російський газ, може і не бути вибору", - пише FT.

Саме тому українські урядовці із таким нетерпінням чекають на наступні 1,5-3 мільярда доларів від МВФ. Проте, як зазначає британське видання, вже зрозуміло, що ці гроші не надійдуть до Києва принаймні до осені.

Утім, навіть якщо і ці переговори будуть невдалими, Україна навряд чи зазнає такого фінансового краху, як це відбулося із Білоруссю впродовж останніх тижнів. Нинішні валютні резерви українського центробанку перевищують 37 мільярдів доларів - сума, про яку можна було тільки мріяти під час кризи 2008 року, коли українська гривня знецінилася майже удвічі - підсумовує FT.