Штраф 8,5 тис.гривень за образу мусульман

У Криму активіста проросійської організації засудили за звинуваченнями у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Image caption Віталій Храмов, лідер казацької організації "Соболь" не згоден із вироком суду

Центральний районний суд Сімферополя за антикримськотатарські заклики засудив до штрафу у 8,5 тисяч гривень лідера кримської казацької організації "Соболь" Віталія Храмова.

Прокурор вимагав для Храмова три роки позбавлення волі та заборону на здійснення політичної діяльності.

Як повідомили Бі-Бі-Сі у прес-службі прокуратури Криму, лідер "Соболя" є обвинуваченим у ще одній кримінальній справі за антиісламські заклики.

А єврейська громада півострова звернулася до правоохоронних органів з вимогою притягнути Храмова до відповідальності за антисемітизм.

Храмов неодноразово публічно ображав нецензурними висловлюваннями мусульман та іудеїв, поширював дезінформацію про ніби-то вбивства російських дітей у Криму ісламськими радикалами чи єврейськими релігійними фанатиками, публічно закликав росіян, що живуть на півострові, до силових антиісламських та антисемітських виступів. Також Віталій Храмов відомий своїми образами на адресу України та українців.

Лідери єврейських, українських та кримськотатарських організацій не задоволені м’яким, на їхню думку, вироком.

Image caption Кримські татари обурені м'яким, на їхню думку, вироком суду

"Це не правильно! Виходить він заплатить ці гроші і знову зможе робити свою брудну справу? Ми вважаємо, що вирок мав бути суворішим. Закон передбачає за такі дії до трьох років позбавлення волі", - заявив лідер кримських татарів Мустафа Джемілев.

Сам лідер "Соболя" винним себе не вважає, але оскаржувати рішення суду наміру не має.

"Справа повністю сфабрикована. Це цілковито політична справа, щоб всім росіянам Криму показати, що з ними буде, якщо вони виступатимуть проти ісламських терористів, проти того, що росіян просто принижують. Та чим більше буде репресій, тим гучнішими будуть відповіді", - заявив Храмов, виступаючи перед своїми однодумцями біля приміщення суду. Він знову пригрозив мусульманам "розправою", а владі "революцією", якщо та не припинить "репресії проти росіян", які, за твердженням казака, мають місце у Криму.

2011 рік став роком винесення перших вердиктів за, як їх називають юристи, "екзотичними статтями" Карного кодексу. У березні за сепаратизм до трьох років позбавлення волі умовно засудили інших відомих проросійських активістів Криму – лідерів руху "Севастополь-Крим-Росія" Валерія Подьячого та Семена Клюєва. Їх визнали винними у зазіханні на територіальну цілісність України і недоторканність її кордонів.

Обидва заявили, що не згодні із цим рішенням та мають намір оскаржувати його у міжнародних судах.