Провідні країни НАТО йдуть з Афганістану слідом за США

Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив про плани поетапно вивести чотири тисячі своїх вояків із Афганістану.

Копирайт изображения Other
Image caption Вивести війська з Афганістану Саркозі спонукав Обама?

Заява французького лідера слідувала за аналогічним оголошенням президента Сполучених Штатів Барака Обами. Він заявив, що 10 тисяч американських військових залишать Афганістан до кінця цього року, ще 23 тисячі - до вересня 2012.

Ніколя Саркозі підкреслив, що задоволений рішенням Барака Обами.

Виведення французьких військових із Афганістану відбуватиметься пропорційно до порядку та термінів повернення американських солдатів на батьківщину.

Німеччина також заявила, що сподівається вивести солдатів з Афганістану у 2011-му. А Британія ще раз наголосила, що її війська не братимуть участі у бойових діях протягом чотирьох років.

Британський контингент другий за кількістю в Афганістані - понад 10 тисяч військових, включно із вояками спеціального призначення. Та країна раніше пообіцяла вивести війська до 2015 року або раніше, якщо дозволять умови.

Президент Афганістану Хамід Карзай вітає заяви про виведення військових. Він назвав наміри Барака Обами "хорошим кроком на їх користь і на користь народу Афганістану".

"Я хочу, аби люди в Афганістані почувалися в безпеці завдяки своїм власним спроможним силам," - сказав Гамід Карзай, попри сумніви представників афганських сил безпеки щодо того, що власна армія та поліція зможуть самотужки утримувати ситуацію.

Водночас представники Талібану закликали до повного і негайного виведення усіх іноземних військ з Афганістану.